Кожен кіловат має значення

  • ua
  • ru

Чим сонячні колектори на водяній основі, кращі ніж системи на основі поліпропіленгліколю?

Чим сонячні колектори на водяній основі, кращі ніж системи на основі поліпропіленгліколь?

Найбільша проблема системи на глікольній основі полягає в тому, що поліпропіленгліколь не можна перегрівати. А якщо це сталося – його обов’язково потрібно замінити!

………………………………………………………………………………………………………

Повернутися назад

………………………………………………………………………………………………………

Тому слід дуже ретельно підходити до планування системи сонячних колекторів на гліколі. Неможливо поставити більше колекторів, ніж дозволяє система, навіть тоді коли дозволяють фінанси, наприклад для підтримки опалення у весняно-осінньо-зимові періоди, тому що влітку буде відбуватися закипання і випаровування пропілен-гліколю. Якщо він кілька разів закипить і випарується його необхідно буде замінити, і так як це досить дорого коштує, само собою стає економічно недоцільним. Воду ми можемо замінити абсолютно безкоштовно. На відміну від глікольноі системи, в системі на водяній основі ми можемо поставити більше сонячних колекторів, з акумульовану енергію яких зможемо використовувати для підігріву басейну восени, взимку або навесні, підтримки опалення та підігріву гарячої води цілорічно. При закипанні води в колекторах, якщо це й сталося, система контролю веде себе настільки коректно, що в даному випадку нічого поганого не відбувається. Якщо у нас є басейн, то сонячну енергію в глікольній системі, ми зможемо використовувати в басейні влітку, а якщо у нас басейну немає, тоді слід дуже ретельно ставитися до планування, тобто підібрати допустиму кількість колекторів, щоб уникнути закипання у літній період. Мінімальна кількість колекторів на гліколевий системі не гарантує, що ми будемо отримувати достатньо тепла та енергії у зимовий, весняний та осінній періоди.

.

Система труб, яка потрібна для поліпропіленгліколю вимагає значно ширшого  діаметру труб, ніж система на основі води, тобто прокладаючи трасу під колектори на водяній основі ми автоматично економимо кошти. І ще один чимало важливий момент, насос у глікольній системі включений завжди, так як там регулювання системи йде по дельті, а не просто на температурі. Це означає, що якщо в системі дельта складає 30 С, тоді насос включається і постійно працює, щоб захистити колектори від надлишку енергії і перегріву. У системі на водяній основі такого немає! тут насос не працює постійно, а лише при скиданні тепла з колекторів, тому не зношується і тим самим, крім того, ми ще економимо на електроенергії. Якщо система на водній закипить, то нічого страшного не станеться. Вода остудиться, сконденсується і все знову почне працювати так, як би нічого і несталося. А коли закипає пропіленгліколева система, то сам пропілен гліколь втрачає свої властивості і його потрібно з часом заміняти. А заміна коштує грошей, і тому вся економія коту під хвіст…

.

Для заміни в системі пропілен-гліколю потрібно приблизно 20 літрів рідини, пропіленгліколь гарної якості коштує приблизно 50-60 Євро за каністру. Ще слід врахувати роботу по заміні поліпропіленгліколю: 2 людини цілий робочий день повинні «возитися», щоб замінити рідину в системі колекторів. До вищесказаного слід додати те, що потрібно не просто замінити пропілен-гліколь, а ще додатково придбати спеціальну рідину для того, щоб зняти накип на стінках труб від пропілен-гліколю. Гліколь, циркулюючи по системі труб і колекторів, створює накип, що дуже негативно відбивається на роботі системи сонячних колекторів, зокрема на гідравліці і суттєво впливає на ккд колекторів .. У системі колекторів на водяній основі такого бути просто не може!

.

Ну і ще раз про саме неприємне в глікольній системі – це закипання влітку, при цьому неможливо поставити стільки колекторів, скільки потрібно, щоб отримувати оптимальне опалення восени, взимку або навесні. Якщо ж ми поставили стільки колекторів, скільки потрібно, для щоб повноцінно забезпечити всі потреби сім’ї в теплі та гарячій воді у холодні періоди року, то влітку, щоб уникнути закипання поліпропіленгліколь, частина колекторів хоч бери і закривай!

.

Бак для підігріву гарячої води на поліпропіленгліколь повинен мати теплообмінник, потрібно брати бівалентний бойлер, а тоді там завжди буде різниця між температурою на сонячних колекторах і теплообміннику, що само собою вже малоефективно. Крім того слід зазначити, що сам бівалентний бойлер з двома теплообмінниками досить дорого коштує. Встановлюючи систему вакуумних колекторів на водяній основі ми можемо використовувати будь-який бойлер непрямого нагріву, який вже присутній у вашому домі.

.

Якщо ми візьмемо плоскі колектори на поліпропіленгліколі, нам потрібно як мінімум два рази на рік їх чистити (потрібно лізти на дах і власними руками очистити їх від бруду). Якщо ж цього не зробити, потужність колекторів знижується на 45%. Вакуумні колектори, коли йде дощ “самі себе чистять», їх спеціально очищати не потрібно.

.

Як відомо, поверхня плоских сонячних колекторів прогрівається, тому взимку сніг або іній на їх поверхні швидко тане, але це одночасно є їх дуже істотним недоліком, – плоскі колектори значну частину своєї енергії моментально віддають назовні, прогріваючи себе і повітря на даху. Відмінність вакуумних колекторів від плоских раз і полягає в тому, що вони не віддають заабсорбовану сонячну енергію і їх поверхня не нагрівається. Виникає питання, як же тоді тане сніг, колектори ж холодні? У системі сонячних колекторів Paradigma задіяні високі нанотехнології, – на вакуумних колекторах є спеціальний екран, що відображає ультрачервоне  випромінювання, яке в свою чергу нагріває нижню поверхню снігу, утворюється вода і сніг тане, або сповзає вниз. Навіть якщо немає сонячного світла, все одно відбувається ультрачервоне випромінювання за рахунок енергії, яка знаходиться у вакуумних колекторах. Ще один чимало важливий момент – цей екран може бути виготовлений з матеріалів різної якості і само собою зрозуміло, що низькоякісні відображаючі  екрани з часом блякнуть і зовсім не виконують своїх функцій. У системі Paradigma використовується канадська технологія відображення ультрачервоного випромінювання, і навіть коли на вакуумних колекторах лежить сніг товщиною 20 см і світить сонце, то наша система колекторів працює на 80% своєї потужності. Слід зауважити що один квадратний метр сонячних колекторів на водяній основі фірми Paradigma взимку, замінює 20 квадратних метрів плоских сонячних колекторів на пропілен гліколі.

.

Площа вакуумних колекторів на водяній основі можна збільшити до 22 тисяч квадратних метрів, або іншими словами створити станцію сонячних колекторів, тоді акумульовану енергію і гарячу воду продавати електростанціям або житловим будинкам.

.

Також, маючи систему вакуумних колекторів на водній основі можна охолоджувати приміщення. Система колекторів може працювати як гігантський кондиціонер. Для цього потрібно лише  додатково доставити автоматику і спеціальний холодильник-кондиціонер. Для супермаркетів чи гіпермаркетів, які мають великі площі, це дуже вигідно, оскільки навіть маючи достатню кількість електричних кондиціонерів для таких приміщень, потрібно кожен місяць платити шалені суми за електроенергію. З цього випливає, що обігріваючи приміщення взимку вакуумними сонячними колекторами на водяній основі ми значно економимо свої кошти, за рахунок часткової або повної відмови від газу, а в теплу пору можемо також економити і на електроенергії.

.

І на останок слід зауважити що виробником сонячних вакуумних колекторів на водній основі фірми Paradigma є німецький концерн Ritter Gruppe. Сьогодні – це концерн, в який входить 9 компаній і 5 брендів. Це 1480 працівників: 460 в Європі і 1020 в Китаї, 60000 м2 виробничих потужностей і за підсумками 2008 року – оборотом 222 млн євро і 1,1 млн. м2 проданих КВТ в усьому світі, а Ritter Solar – це найбільший виробник OEM колекторів на вакуумних трубках з повністю автоматизованим виробництвом на площі понад 9000 м2. У Німеччині за підсумками 2008 року на частку Paradigma і великих OEM покупців продукції Ritter Solar – довелося близько 80% вироблених колекторів на вакуумних трубках і близько 50% встановлених колекторів.

Головний засновник Alfred T. Ritter в 1997 році був названий Світовим Фондом дикої природи (WWF) та економічним журналом “Capital” “Екологічним менеджером”. Prognos institute в 1998 році також відзначив його своєю нагородою. У 2003 році було нагородження Європейською асоціацією поновлюваних видів енергії EUROSOLAR (European Association for Renewable Energy) “Німецькій нагородою в області сонячної енергії” за особливий внесок у сферу поновлюваних видів енергії.

Теги: , , ,

ЕкономТепло

вул. Плугова, 8

Львів

Львівська область

79059

067 674 4073, 099 090 4516, 098 563 3591