Кожен кіловат має значення

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru

Плоскі сонячні колектори

Що собою представляють плоскі сонячні колектори? Чи є сенс встановлювати їх в наших кліматичних умовах?

Почнемо з того, що розберемось: що таке плоскі сонячні колектори.

Будова плоских сонячних колекторівВажливою частиною плоских сонячних колекторів є абсорбер – це покрита спеціальним поглинаючим покриттям пластина, на якій розміщуються спаяні проточні трубопроводи. Трубопроводи можуть розміщатися двома положеннями: у вигляді арфи або меандр.

Герметичний корпус, в якому розміщений абсорбер, з лицьової сторони прозорий. Через прозору частину корпусу проникає сонячне випромінювання. Задня частина корпусу утеплена мінеральною ватою або іншим утеплювачем.

У деяких плоских сонячних колекторах абсорбер має спеціальне селективне покриття. Це збільшує ефективність сонячних колекторів. Проте ціна на такі колектори значно більша.

Плоскі сонячні колектори ефективно працюють у теплу пору року. У холодну пору року ефективність падає у зв’язку з великими тепловтратами.

Більш ефективними є плоскі вакуумні сонячні колектори, в середині корпусу яких знаходиться вакуум. Вакуум, в даному випадку, заміняє шар теплоізоляційного матеріалу. Така ізоляція максимально збільшує продуктивність плоских сонячних колекторів. Проте монтаж та експлуатація таких колекторів є більш складнішими, і, відповідно, ціна значно дорожча.

В загальному, плоскі сонячні колектори мають порівняно не високу ціну. Вони ефективні у літній період часу та малоефективні у зимовий. Вагомим недоліком таких колекторів є складність монтажу, наприклад на даху. Плоскі сонячні колектори не розбираються на сегменти, їх необхідно піднімати на дах та встановлювати як цільну нерозбірну конструкцію.

ЕкономТепло

вул. Плугова, 8

Львів

Львівська область

79059

067 674 4073, 099 090 4516, 098 563 3591

Замовити зворотній дзвінок