Компанія - ЕкономТепло

Принцип роботи системи проти закипання Drainback

Питання перегріву сонячних колекторів та закипання теплоносія дуже важливий і впливає на продуктивність і термін експлуатації сонячної системи. Про те, чому відбувається перегрів і до чого він призводить описано в статті:

Перегрів сонячного колектора: причини і наслідки.

Для запобігання перегріву існує кілька способів боротьби з закипанням сонячних колекторів. У кожного з них є як переваги, так і недоліки.

Одним з найбільш поширених способів боротьби з закипанням колекторів в країнах, де сонячна енергетика культивується десятиліттями, є застосування системи Drainback.

Drainback-shema-861x1024Особливістю даної системи є те, що теплоносій наповнює сонячний колектор тільки в той момент, коли можна і потрібно відібрати тепло з колектора. В інший час сонячний колектор спустошується, а теплоносій автоматично зливається в спеціальну ємність – Drainback tank. Це дозволяє уникнути закипання теплоносія і, як наслідок, надовго зберегти його робочий стан. Оскільки в момент перегріву теплоносія, теплоносій в ньому відсутній, виключено утворюється пара, що призводить до неможливості подальшої циркуляції теплоносія до його повної конденсації.

Принцип роботи системи Drainback виглядає наступним чином:

  1. Коли температура сонячного колектора нижче температури води в бойлері (ніч або похмура погода) – насос сонячної станції не працює, сонячний колектор не заповнений теплоносієм, а сам теплоносій знаходиться в спеціальній ємності системи Drainback.
  2. Температура сонячного колектора піднімається і перевищує температуру води в бойлері: включається насос сонячної станції, теплоносій заповнює сонячний колектор, відбувається циркуляція теплоносія і відбір тепла.
  3. Температура води в бойлері досягла бажаної: зупиняється насос сонячної станції, теплоносій зливається в ємність системи Drainback, сонячний колектор спустошується. При подальшому нагріванні колектора виключено випаровування теплоносія і утворення пробки перешкоджає подальшій циркуляції теплоносія.

Таким чином сонячна система працює лише тоді, коли це потрібно споживачеві. Навіть в момент простою вона завжди готова до нагрівання води.

Сонячна система Drainback не вимагає установки розширювального бака гліколевого контуру, а також повітрявідводчика і / або сепаратора повітря. Заповнення системи теплоносієм здійснюється без насосної станції і займає лічені хвилини.

 

ЕкономТепло

вул. Плугова, 8

Львів

Львівська область

79059

067 674 4073, 099 090 4516, 098 563 3591