Кожен кіловат має значення

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru

Способи боротьби з закипанням сонячних колекторів

Проблема перегріву сонячних колекторів часто приносить незручності споживачеві і веде до погіршення робочих характеристик сонячної системи, а то і до виведення її з ладу.

Є кілька способів уникнути перегріву колекторів під час їх експлуатації.

Правильний розрахунок сонячної системи.

Дуже часто продавці сонячних систем, досвідчені бажанням заробити якомога більше, проектують більше колекторів, ніж це необхідно для покриття потреб замовника.

73-vakkumnyie-kollektoryiЯкщо в зимовий час за рахунок менш тривалого світлового дня і більшою хмарності ще є шанси на повне споживання гарячої води або тепла виробленої сонячною системою, то в літній час, коли продуктивність такої системи значно вище, перегріву без спеціальних заходів не уникнути.

Для того, щоб уникнути закипання в системах для приготування гарячої води, необхідно провести розрахунок таким чином, щоб колектора виробляли не більш гарячої води, ніж потрібно споживачеві.

Більш складне завдання з сонячними колекторами, покликаними підтримувати систему опалення. У таких системах надлишок тепла влітку очевидний.

Скидання надлишкового тепла в басейн.

Найпростіший і популярний спосіб боротьби з закипанням сонячних колекторів – використовувати басейн для скидання надлишку тепла.

Цbassein-1024x768ей спосіб відмінно підходить для відкритих басейнів і не рекомендований для басейнів в приміщенні, так
як влітку вода в закритому басейні і без будь-якого додаткового підігріву піднімається досить високо. У такому басейні ви вже точно не знайдете рятівну прохолоду від палючого літнього сонця і спеки. А якщо ще в такий басейн скидати надлишок тепла з сонячною системою, то дуже легко перетворити його в хамам.

Більш того басейни є далеко не в кожному окремому будинку, тому такий спосіб можна застосувати не для кожної сонячної системи.

Скидання води в каналізацію.

Щkanalizatsiyaе один простий і незначними витратами спосіб боротьби з перегрівом колекторів. У разі, якщо сонячна система нагріла воду в бойлері до граничної температури, відбувається автоматичне скидання гарячої води в каналізацію, відповідно гаряча вода в бойлері розмішується холодної, її температура знижується, і «звільняється місце» для поглинання додаткового тепла, виробленого сонячною системою. Але якщо надлишок тепла дуже великий, витрата води яка зливається сильно зростає і вартість такої затії себе не виправдовує. Інша справа, якщо у вас є своя свердловина, і ви без жодного збитку сімейному бюджету можете зливати надлишкову гарячу воду в каналізацію.

Зашторювання сонячних колекторів.

НRoletyi-dlya-solnechnyih-kollektorovа сонячні колектори встановлюються ролети з електоприводом. Коли температури води в бойлері непрямого нагріву піднялася до потрібного споживачеві рівню, ролети автоматично закривають сонячні колектори, запобігаючи потрапляння сонячних променів. Коли гаряча вода знадобиться знову, ролети піднімуться. Дана система досить-таки просто реалізується, але вимагає певних витрат на покупку і установку захисних ролетів з електроприводом. Більш того цей такий спосіб не є дуже надійним. Зазвичай ролети опускаються під своєю вагою вертикально. А у випадку з колекторами їм доведеться рухатися по похилих напрямних, на які може попасти листя і це може утруднити рух ролети, а то і застопорити їх.

Використання розсіювача тепла.

Надійний варіант відведення надлишкового тепла. В магістраль сонячної системи встановлюється розсіювач тепла (Heat Dissipator). У разі перегріву проток гарячого теплоносія перемикається на розсіювач і відбувається охолодження теплоносія.

Apricus Drainback.

СDrainback-shema-252x300истема Drainback дозволяє справлятися з будь-яким надлишком тепла в сонячних колекторах. У разі її застосування можна використовувати сонячні колектори навіть в дачних будинках.

Якщо в традиційних системах магістраль і маніфолд сонячного колектора завжди заповнені теплоносієм, то в Apricus Drainback теплоносій подається тільки лише тоді, коли потрібен відбір тепла. В інший час теплоносій зберігається в спеціальній ємності (Drainback Tank). Система не вимагає клапанів, сепаратора повітря і розширювального бака. Потрібно лише точний підбір циркуляційного насосу.

Apricus Drainback застосовується в сонячних системах будь-якої потужності і будь-якого призначення, будь то підтримка опалення, ГВП, басейн або їх всілякі поєднання.

Але не з усіма колекторами застосовна система Drainback. Відсутність сонячних колекторів, розрахованих на роботу в системах Drainback і здатних витримувати екстремальні температурні режими, і пояснює, чому ця технологія ще не набула популярності в Україні.

Новини компанії

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.

Переглянути на картіЗамовити зворотній дзвінок