Кожен кіловат має значення

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru

Грунтові теплові насоси


Що таке ґрунтовий тепловий насос? – запитаєте ви. А я попробую дати вам відповідь на це питання.

Перш за все давайте розберемося, що таке взагалі тепловий насос?

Ті, в кого в дома, або на роботі є кондиціонер реверсивного типу, який працює не тільки на охолодження, а і на обігрів приміщення, вже знайомі з певною роботою теплового насоса. На відміну від кондиціонера, тепловий насос пристосований для роботи навіть при мінусовій температурі на вулиці.

Тепловий насос забирає накопичену енергію з навколишнього середовища (з повітря, з ґрунту, з ґрунтових вод та водоймищ), переробляє її у теплову енергію та подає її на опалення будівлі та гаряче водопостачання.

Чому так відбувається? – запитаєте ви.

Річ у тім, що у трубопроводах теплового насоса циркулює незамерзаюча, легко закипаюча рідина, яка може забрати тепло практично від будь-якого предмета, повітря чи води, що має температуру вищу ніж -273º Цельсія (абсолютного нуля). Ця рідина при закипанні утворює пару, яка, проходячи через компресор під дією тиску, піднімає свою температуру та віддає її на опалення та підігрів води. Коли стиснута пара віддає своє тепло, вона охолоджується, переходить у рідкий стан та повертається, щоб знову забрати енергію з навколишнього середовища.

По такому принципу працюють всі типи теплових насосів.

Але повернемося до ґрунтових насосів. Такий тип теплових насосів використовує енергію, що накопичується у землі. Чудово віддає свою теплову енергію земля, яка насичена водою. Власне, чим більше води в ґрунті, тим більша тепловіддача.

На відміну від теплових насосів «повітря-вода», на роботу та ефективність ґрунтових насосів не впливають кліматичні умови, оскільки на певній глибині температура ґрунту стабільна, і чим більша глибина тим більша температура.

За своєю конструкцією теплові насоси «ґрунт-вода» поділяються на два типи: горизонтальний колектор та вертикальний зонд.

Монтаж горизонтального колектора відносно не складний та не потребує значних капіталовкладень, однак підходить лише для ділянок з великою площею землі (наприклад: для обігріву будинку площею 100 м² потрібно встановити горизонтальний колектор площею не менше 280 м²). Поліетиленові труби з незамерзаючою рідиною у горизонтальному колекторі розміщується на глибині нижче рівня замерзання землі, приблизно від 1 до 3 метрів, в залежності від географічної місцевості. Земля акумулює сонячну енергію і на протязі року температура ґрунту, наприклад, на глибині двох метрів коливається від 7 ºС до 13ºС.

Монтаж вертикального зонда вже потребує більших капіталовкладень, оскільки необхідно проводити бурові роботи на глибину від 20 до 300 метрів. Температура землі на глибині 20 метрів є вже більш стабільною і складає 8-10 ºС. Починаючи від 20 метрів і глибше, ґрунт нагрівається не від сонячної енергії, а від надр землі. У свердловину встановлюють одну або дві петлі зонду (пластикових труб), а порожнечу між трубами та ґрунтом заповнюють бетоном або іншим розчином з великою теплопровідністю.

Ефективність вертикального зонда все ж залежить від глибини та вологості ґрунту.

ЕкономТепло

вул. Плугова, 8

Львів

Львівська область

79059

067 674 4073, 099 090 4516, 098 563 3591

Замовити зворотній дзвінок