Кожен кіловат має значення

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
 • ua
 • ru

Теплові насоси повітря-вода

Купити надійний тепловий насос повітря-вода

Теплові насоси «повітря-вода» – це найбільш популярний тип теплових насосів, оскільки не є складними при монтажі та не потребують великих інвестицій.

Всі теплові насоси мають один і той же принцип – тепловий насос забирає енергію, яка постійно знаходиться у навколишньому середовищі (у повітрі, у ґрунті, у ґрунтових водах та водоймищах) переробляє її та подає на опалення і гаряче водопостачання.


Тепловий насос «повітря-вода» отримує з повітря насичену сонячним промінням невичерпну енергію навіть у холодні зимові дні.

Яким же чином відбувається цей процес?

Річ у тому, що у трубопроводах теплового насоса циркулює незамерзаюча, легко закипаюча рідина, яка може забрати тепло практично від будь-якого предмета, повітря чи води, що має температуру вищу ніж мінус 273º Цельсія (абсолютного нуля). Тому, не зважаючи на мінусову температуру на вулиці, коли повітря обвіює трубопроводи – рідина нагрівається, починає кипіти та випаровувати. Пара холодоагента потрапляє у компресор, де під дією тиску її температура піднімається настільки, що дає можливість передати тепло в опалювальний контур або підігріти воду для господарських потреб.

купити тепловий насос повітря вода

Пара холодоагента віддає своє тепло, після чого охолоджується та переходить у рідкий стан. І вже у рідкому стані холодоагент повертається, щоб заново увібрати в себе тепло з повітря навколо зовнішнього блоку теплового насоса…

Теплові насоси «повітря-вода». Які є види?

Теплові насоси «повітря-вода» можна розділити на два типи:

 1. Моноблочний тепловий насос:
 • з внутрішнім монтажем;
 • з зовнішнім монтажем.
 1. Спліт-системи:
 • з розділенням контуру холодоагенту;
 • з проміжним теплообмінником.

Моноблочний тепловий насос з внутрішнім монтажем має ряд переваг та недоліків. Блок теплового насоса розміщується у середині приміщення, в якому необхідно передбачити великі отвори в стінах для притоку необхідної кількості повітря. Та, завдяки тому, що тепловий насос знаходиться у приміщенні, на нього не впливають кліматичні умови, не має загрози замерзання системи, не має необхідності під час монтажу втручатися в контур холодоагенту та, врешті-решт, він не змінює екстер’єр будинку.

Моноблочний тепловий насос зі зовнішнім монтажем частіше використовують у будівлях, в яких не передбачена котельня. Всі елементи теплового насоса в одному блоці nasos-povitrya-vodaaрозміщуються ззовні будівлі, завдяки чому рівень шуму від приладу, що працює, не впливає на комфорт мешканців будівлі. Проте, при виборі такого типу теплового насоса необхідно враховувати і певні його недоліки, а саме:

 • небезпека замерзання системи, наприклад, при аварійному вимкненні електроенергії;
 • необхідність в утепленні трубопроводів, що поєднують тепловий насос та опалювальний контур.

Теплові насоси зі спліт-системою та з розділенням контуру холодоагенту дещо нагадують звичайну, класичну спліт-систему кондиціонера. Такі теплові насоси легко монтуються, не бояться замерзання системи, внутрішній блок не займає багато місця в приміщенні і, один з важливих моментів, джерело шуму (зовнішній блок) знаходиться не у будинку, а на вулиці. Недоліки такого теплового насоса:

 • необхідність в утепленні трубопроводів;
 • зовнішній блок має бути розміщений якомога ближче до котельні;
 • необхідність у втручанні в контур холодоагенту.

Теплові насоси зі спліт-системою та з проміжним теплообмінником – це, можна сказати, універсальні теплові насоси, оскільки вони можуть використовувати різне джерело тепла. Така система не боїться заморозки. Проте потрібно враховувати, що для встановлення такого насоса необхідно виділити значне місце у котельні. Та в загальному така спліт-система потребує більших інвестицій в порівнянні з іншими тепловими насосами «повітря-вода».

 

ЕкономТепло

вул. Плугова, 8

Львів

Львівська область

79059

067 674 4073, 099 090 4516, 098 563 3591

Замовити зворотній дзвінок