Кожен кіловат має значення

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru

Як працює ґрунтовий тепловий насос?

ВЕРТИКАЛЬНІ ЗОНДИ

У “приповерховому геотермальному шарі”, на глибині до 200 метрів, температура стабільна (+10…+15°С) протягом цілого року.

Пробуривши свердловини у ґрунті, в них опускають герметичні U-подібні поліетиленові труби-зонди, через які циркулює незамерзаюча рідина, та прикривають ґрунтом. Фактично, поліетиленові труби та незамерзаюча рідина мають вічний термін експлуатації. Система не має потреби в обслуговуванні. Над самими ґрунтовими зондами можна, навіть, зводити будівлі.

У “приповерховому геотермальному шарі” температура відновлюється досить швидко внаслідок теплообміну у ґрунті, річках, плавунах та підземних озерах.

На сьогоднішній день, в Україні ґрунтові зонди для теплового насосу є пріоритетним джерелом тепла, завдяки тимчасово низькій ціні на роботи з буріння свердловин. Сьогодні в Україні вартість робіт становить приблизно 10$, що є втричі менше вартості в сусідніх країнах ЄС, та вдвічі дешевше ніж у Білорусії, Молдові та Росії. Отже, такою тимчасовою можливістю вигідно скористатись!

ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ КОЛЕКТОР

Сонячне тепло, у поверхневому шарі ґрунту, накопичується протягом літа завдяки дощу, теплому повітрю та сонячним промінням.

Поліетиленові труби з незамерзаючою рідиною вкладають у ґрунт на 20 сантиметрів глибше лінії місцевої глибини промерзання (згідно ДБН, наприклад, у Києві глибина промерзання сягає 90 сантиметрів) та засипають. Горизонтальний ґрунтовий колектор буде найбільш ефективним у ґрунтах, в яких є велика кількість води.

Будь-яке будівництво, в тому числі асфальтування, над горизонтальними ґрунтовими колекторами бажано уникати.

У випадку наявності водойми, горизонтальний колектор можна покласти на дно, при гарантованому збережені цілісності колектора від аквалангістів, рибалок та вандалів.

У випадку розташування у ґрунті на невеликій глибині твердих порід, таких як граніт, доцільно використовувати горизонтальний колектор, у зв’язку із дорожчою вартістю робіт на буріння свердловин для ґрунтових зондів.

ПРИПОВЕРХНЕВІ ҐРУНТОВІ ВОДИ

У випадку, якщо ґрунтові води є легкодоступні та розміщені близько до поверхні ґрунту, температура води на протязі року становить 7…12 °C, то дане джерело тепла можна використовувати для теплового насосу.

Так звана “верховодка” (поверхневі ґрунтові води) повинна знаходитись на глибині не більше 15 метрів від поверхні. Оскільки в іншому випадку потужність водяного насосу та витрати електроенергії зростають.

Після відбору тепла “верховодку” можна повернути назад у водоносний горизонт ґрунту за допомогою іншої свердловини на відстані 10…15 метрів від видобувної, або просто злити у водойму.

Виникли питання? Дзвоніть!
+38 (098) 621-86-45;
+38 (066) 600-12-50;

Хочете отримати консультацію?

Залиште свої дані:

Ваше ім’я

Телефон

Наші консультанти зателефонують Вам!

ЕкономТепло

вул. Плугова, 8

Львів

Львівська область

79059

067 674 4073, 099 090 4516, 098 563 3591

Замовити зворотній дзвінок