ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

З чого почати, або що ми порадимо Вам на майбутнє стосовно сонячних колекторів

………………………………………………………………………………………………………………………..

Повернутися до “Правдива історія про сонячні колектори”

натисніть детальніше

………………………………………………………………………………………………………………………..

(08.06.2010, 13:42)

І так, з чого нам почати або що ми порадимо Вам на майбутнє. Спершу, зі збирання максимуму будь-якої інформації про сонячні колектори. Так би сказати, що це таке і “з чим його їдять”. Хоча би навіть для того, щоб знати, що сонячні батареї і сонячні колектори це не одне і те ж саме, і призначення у них різне. По-друге, і це головне, необхідно зрозуміти те, що на ринку України представлено дуже багато виробників європейських і китайський брендів, і вибирати є з чого. Але головне навіть не те, що ви купуєте, а у кого Ви це робите. Справа в тому, що є різниця в купівлі, скажімо, автомобіля та в купівлі системи сонячних колекторів. Ця різниця полягає в тому, що обравши автомобіль будь-якого бренду, Ви в нього сядете і в будь-якому випадку поїдете. А під час вибору колектора – проблема. При неправильному підході автомобіль під назвою «система сонячних колекторів» може принести Вам безліч розчарувань, наприклад:

1. Він може так і не завестися. Ви пам’ятаєте, як це часто було з котлами «Атмос», які через неправильність підключення не могли розігнатись понад 60 градусів? При тому, що такий котел за місяць “жер Урали дров”, якими можна було б палити роки. Чому так ? Це відбувається через неправильний підбір та комплектацію обладнання, через неправильний монтаж та сам проект. Ось тут Ви можете стати Буратіно, втративши величезні гроші. Просто через те, що можете купити не те, не в того і не для того. Приміром скажемо, що за допомогою сонячних колекторів Ви не тільки хочете  підігрівати воду, але й опалювати будинок. Але Вам продають і пропонують комплект або довільний набір обладнання, який для цього абсолютно не призначений ні практично, ні теоретично. Скажімо Ви хочете купити автомобіль достатньо швидкісний і комфортний для того, щоб мати можливість подорожувати з сім’єю по Європі, а Вам продали автомобіль Краз, який має велику вантажопідйомність, ніякої швидкості і ніякого комфорту.

Чому так може статися? Знову ж таки, Ви купуєте не те, не для того й ключове слово тут буде не в того. Наприклад, Ви власник курортного готелю, в якому постійно потрібен достатній запас гарячої води температурою 80˚С для того, щоб велика кількість людей приймала душ одночасно. І Вам пропонують включити в набір акумуляційну ємкість об’ємом (1000 літрів) з двома теплообмінниками . Але потім з’ясовується, що для того щоб взимку за 5 годин (коли один метр квадратний колектора через низьку активність сонця в середньому може видати 300Вт) нагріти таку кількість води до температури 80°C, Вам потрібно 70кВт тепла в день, тобто 14 кВт в годину. Для цього Вам буде потрібно 23 сонячних колектори. Але Ви цього не знаєте і ставите три двометрові панелі, бо Вам з повною впевненістю так порекомендували. Скажімо так, якщо б  Ви погодились на таку пропозицію, то не натішились би своїми колекторами ні взимку, ні влітку.

Що б Ви робили взимку, поставивши три колектори, або влітку, поставивши 23 колектори? Взимку три Ваших колектори за п’ять годин денного сонячного світла змогли б нагріти Вашу акумулюючу ємність лише до такої температури, якої б Ви могли досягти, підігріваючи 1000 літрів води коробкою сірників. Ви собі уявляєте людину, яка купила дороге обладнання, скажімо для готелю, і розраховує на те, що взимку Вона буде мати 1000 літрів гарячої води, підігрітої до температури 80 градусів? А влітку? Коли 23 колектори (на пропіленгліколі) 100% будуть постійно закипати? Коли Вам якимось чином довелось би відключати 21 колектор з двадцяти трьох або постійно змінювати сам пропіленгліколь, який постійно закипає і втрачає всі свої властивості. Нагадуємо, 20 літрів пропіленгліколю всередньому коштує 130 євро, а в таку систему потрібно значно більше ніж 20 літрів.  Тепер Ви розумієте як важливо у кого купувати, що купувати, і для чого?!

В наведеному вище прикладі неможливо було б вирішити поставлене замовником завдання, тому що розрахунки були з самого початку неправильні та хибні. І не потрібен був тут бівалентний бойлер об’ємом 1000 літрів, бо для того щоб нагріти взимку воду до температури 80 градусів, треба було б встановити 23 колектори. Робіть висновки, треба бути пильними. Тому що багато горе-продавців, живучи лозунгом «Головне продати, а потім – хай хоч трава не росте», з нетерпінням чекають, коли Буратіно завітає на Поле Чудес – поле їхніх інтересів.

І так, слід пам’ятати, що у всій Україні на сьогодні є всього лише кілька спеціалістів, які правильно підберуть Вам набір обладнання, автоматики і т.д.

………………………………………………………………………………………………………………………..

Повернутися до “Правдива історія про сонячні колектори”

натисніть детальніше

………………………………………………………………………………………………………………………..!–:ru–

Теги: , , ,

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.