ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Порівняння витрат на опалення в опалювальний період

Порівняння витрат на опалення в опалювальний період

 

Хроніка інвестиційного проекту-“Історія створення однієї сонячної системи” для будинку: натисніть детальніше

Вперше в Україні-Сонячні колектори на водяній основі німецької  фірми Paradigma натисніть детальніше

Чим сонячні колектори на водяній основі, кращі ніж системи на основі поліпропіленгліколю? натисніть детальніше

Розглянемо ситуацію, коли будемо опалювати будинок площею 425 м. кв. електричним котлом, газовим котлом, піролізним котлом на дрова чи сонячними колекторами. Тепловтрати такого будинку можуть бути різними. Це залежить від того, на скільки будинок утеплений. Наприклад,  тепловтрати не утепленого будинку складають 1кВт на 10 м. кв. , а утепленого будинку, в якому ми випробовуємо деяке наше обладнання, тепловтрати складають 0,6 кВт на 10 м.кв.

Порівняння витрат на опалення в опалювальний період

Таблиця витрат

Всі ці розрахунки для утепленого будинку, який розташований в західному регіоні України, площею 425 м.кв.,  з прогрівом кімнатного повітря до 24°C. Використання газу в цьому будинку тільки для опалення в опалювальний період становить 7050 кубів газу (використання газу від 6000 до 12000 кубів за рік становить 1,49 грн/куб). Візьміть до уваги ще й те, що цей будинок дуже добре утеплений. Ми не враховували гаряче водопостачання, що збільшує об’єм використання газу приблизно на 40-60%, залежно від потреб гарячої води + опалення в літній період. Тобто є ймовірність переходу в цінову категорію від 12000 кубів газу (1,79грн/куб). Також важливий такий аспект: ціни на газ і електроенергію мають тенденцію для подорожчання.

.

Якщо розглянути сонячні колектори, то в опалювальний період вони підтримують опалення приблизно на 25%, гаряче водопостачання в літній період на 80-90%. Сонячні колектори – це додаткове джерело енергії, яке повинно експлуатуватися в парі з будь-яким котлом. Термін окупності геліосистем залежить від того, з яким котлом порівнювати і з якою метою використовувати. В середньому цей термін окупності становить від 2 до 8 років. А якщо у Вас є басейн, воду якого ви підігріваєте, то це значно зменшує термін окупності сонячних колекторів. Термін експлуатації фірмових колекторів складає 30 років.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.