ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Підбір акумуляційної ємності для сонячних колекторів, геліосистем

Для того, щоб правильно підібрати систему сонячних колекторів (сонячних батарей), спершу потрібно з’ясувати для чого вона Вам потрібна. Якщо  для підігріву води, то тоді все значно простіше.  А якщо для  опалювання  об’єкту за допомогою  сонячних панелей, то тоді нам необхідно  правильно обрати акумуляційну ємність, адже кожна модель сонячного бойлера або ємності  мають   конструкційну особливість.

З’ясуємо, які  системи сонячних бойлерів чи акумуляційних ємностей існують.

Найкращий універсальний акумуляційний бак виробляє одна із компаній-лідерів,  фірма «Paradigma».  Як і будь-яка інша акумуляційна ємність, ємність від фірми Paradigma є невід’ємною частиною геліосистеми. За своєю конструкцією ця акумуляційна ємність є дуже простою. Це єдиний бак, який працює без жодних теплообмінників. Акумулювати тепло можна, як від сонячних колекторів, так і від твердопаливного або газового котла, чи навіть від електричного тена. Акумуляційна ємність є добре утепленою і має дуже багато під’єднань та роз’ємів.  Вже  акумульоване тепло за допомогою простих або універсальних підключень можемо розподіляти в будь-які напрямки.

Друга акумуляційна ємність, яку ми розглянемо – це  ємність з нижнім теплообмінником, в якій можна  підігрівати технічну воду і  застосовувати її  лише для подачі на теплоносій. Для того, щоб ми могли використовувати її для подачі  гарячої води, Вам додатково буде потрібен бойлер непрямого нагріву з  теплообмінником, завдяки якому нагрівається вода, що подається по точках відбору.

Третій вид акумуляційної ємності з двома теплообмінниками.  Нижній теплообмінник призначений  для нагрівання технічної води в акумуляційній ємності за допомогою сонячних колекторів, верхній –  для  підігріву технічної води за допомогою твердопаливного котла, електричного котла чи газового,  якщо тепла від сонячних панелей не буде достатньо. Отже, для того, щоб отримати воду для гарячого водопостачання, нам знову ж таки буде необхідний бойлер непрямого нагріву, тобто бойлер, який має в собі внутрішній теплообмінник.

Четвертий вид бойлера для  системи сонячних колекторів  конструктивно виглядає так, як і попередній, тобто є нижній теплообмінник для того, щоб під’єднати геліосистему, і є  верхній –  для підігріву води, виготовлений, як правило, з нержавіючої сталі. Така конструкція має певний недолік через те, що майже в кожному випадку температура нагрівання технічної води і температура води, яку ми отримуємо  з цієї акумуляційної ємності буде нижчою приблизно на 20 градусів. Тобто, якщо температура води нагріта на петлі акумуляційної ємності з допомогою сонячних колекторів до 40-45 градусів, то на виході вода буде  приблизно  25 градусів. Тобто, якщо ми нагріємо технічну воду в акумуляційній ємності вище 65 градусів, то це буде дуже добре, бо на виході ми отримаємо воду температурою 45 градусів. Така температура води є  нормою для використання її  в душі,  ванні тощо. Конструктивно до такої акумуляційної ємності можна підключити твердопаливний котел або газовий котел, які,  як правило, і застосовують для перестрахування, щоб він міг увімкнутися для того, щоб компенсувати недобір недостатньо нагрітої технічної води за допомогою сонячних колекторів.

П’ятий вид акумуляційної  ємності  – сонячний бойлер  з нижнім теплообмінником для системи сонячних колекторів і верхнім теплообмінником для підстрахування в разі необхідності  підігріву води, яка міститься в середині акумуляційної ємності, і яка не буде технічною, а споживчою (питною). Тому,  до прикладу, якщо ми хочемо застосовувати систему сонячних колекторів для підігріву питної води чи використовувати в  інших цілях, конструкція акумуляційної ємності є ефективною, але достатньо дорого коштує, бо  внутрішня стінка акумуляційного  баку покриті емаллю, яка буде витримувати перепади температур і запобігати корозії.

Наступний вид акумуляційної ємності  –  сонячний бойлер з  нижнім теплообмінником   для нагрівання технічної води, яку можна  використати для опалення об’єкту,  а в середині цієї акумуляційної ємності міститься  бойлер, який нагрівається за допомогою своїх стінок від технічної води, яка підігріта за  допомогою сонячної системи або інших теплоносіїв. Недолік такої акумуляційної ємності достатньо –  невеликий об’єм води цього бойлера, який є  в середині .

В цій статті ми розглянули всі різновиди сонячних бойлерів або акумуляційних ємностей, які застосовуються в геліосистемах,  для того щоб використовувати тепло від сонця в необхідних напрямках та в необхідних цілях.

З повагою, компанія «Економтепло»

Вперше в Україні – cонячні колектори на водяній основі німецької  фірми Paradigma натисніть детальніше


Теги: ,

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.