ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

День перед монтажем

День перед монтажем

………………………………………………………………………………………………………………………..

Повернутися до “Правдива історія про сонячні колектори”

натисніть детальніше

………………………………………………………………………………………………………………………..

Сьогодні неділя, а завтра – понеділок, починається монтаж нашої сонячної системи. Признаюсь чесно, як людина віруюча, маю хвилювання, і тому прошу в Господа Бога благословення. Звичайно, існує російська народна приказка: «На Бога надейся, а сам не плошай», хоч ми й не з боягузливих, та все, що нам вдається – завжди вдається лише з Божою допомогою.

Вибачте за маленький відступ. І так, минулого тижня з Німеччини  приїхали три комплекти сонячних колекторів, один з них залишився в нас, в будинку, і завтра  23 серпня з 11 години ранку (обіцяний фото- та відео- матеріал буде надано),  ми будемо починати монтаж наших колекторів в присутності директора угорської компанії Paradigma пана Йожефа та представника з української сторони. Ці люди приїжджають на три дні, точніше, – з понеділка по середу і ми за цих три дні повинні закінчити монтаж сонячної системи. Не знаю точно чи вдасться нам під’єднати  басейн, тому що часу залишилось обмаль, а трасу до басейну  потрібно провести через газон, який ще досі зелений і не хотілося б його «калічити».  Але це вже ми зможемо зробити власними силами без присутності представників фірми Paradigma .

І так, вся комплектація вже у нас і ми максимально підготувались до приїзду  надзвичайно зайнятих людей. Для того, щоб зберегти їхній час,  ми проклали трасу мідною трубою вісімнадцятим діаметром. Наголошу на цьому, тому що діаметр труби вісімнадцять, в порівнянні з діаметром труб, які використовуються в системах на пропіленгліколі є значно меншими, що автоматично дозволяє заощаджувати значні кошти. В нас пішло вже 25 метрів труби, так як будинок має 3 поверхи.  Але крім того, нам потрібно буде продовжити цю трасу або вліво, або вправо на дах цього будинку, який  Ви побачите зараз на фото. (для збільшення фото клікніть на нього)

Фото будинку

Іще до приїзду представників компанії Paradigma нам потрібно було розвантажити комплектацію, перепідключити твердопаливний котел, газовий котел, бойлер непрямого нагріву і підключити акумуляційну ємність  для сонячних колекторів.  Хочу сказати, що дуже вразила схема підключення самої акумуляційної ємності фірми Paradigma .

Пояснюю чому. Справа в тому, що сонячна система фірми Paradigma дає нам гарантію, що вона не буде нам закипати літом. Тому, що це –  система на водяній основі, яка має великий об’єм розширювального баку, в даному випадку 300 літрів.

А друга задача – глобальна, – це зробити так, щоб ця система на водяній основі зимою не замерзала. Пам’ятаєте, в кінці третьої публікації ми пообіцяли, що дамо відповідь на запитання, яке виникло в голові кожної здороводумаючої людини, а як же вода не буде замерзати взимку? Так ось, якщо наприклад, в Вас працює твердопаливний котел, він завжди нагріватиме акумуляційну ємність. Але, як правило, в моєму будинку, де ми встановлюємо сонячні колектори, ми знаємо одне, що дрова в цей котел закидалися лише один раз на добу, як правило в 19:00. І цього було достатньо для того, щоб температура в будинку не падала нижче 24-23С. Пояснюю, дрова догоряли, газовий котел не включався, коли дитина збиралася в школу, приблизно о 6:30 на півгодини автоматично включався  газовий котел через кімнатний датчик температури  для того, щоб в хату пішов теплий дух, щоб дитина одяглася і дальше всі порозходились по справах, залишалася тільки бабуся.  До вечора не включався ні газовий, ні твердопаливний котел, тому що будинок утеплений пінопластом десяткою, завдяки цьому тепловтрати цього будинку площею  425 м.кв. складають  приблизно 25 кВт. В будинку дуже тепло, але бувають такі моменти, коли сім’я виїжджає на відпочинок на декілька днів і твердопаливний котел нема кому запалити/запустити. В такому випадку для того, щоб не замерзала система сонячних колекторів на водяній основі, автоматично буде включатись газовий котел, який буде нагрівати лише маленький проміжок верхньої частини акумуляційної ємності, яка буде забезпечувати теплою водою систему сонячних колекторів.

Виникає питання, а що ж тоді, газовий чи твердопаливний котел буде нагрівати гарячу воду, для того щоб на даху підігрівати сонячні колектори? А в чому ж економія? І ми прямо відповідаємо  Вам – ні. Не буде нагрівати сонячні колектори, просто з інтервалом у півтори години насос включиться один або три рази (в залежності від зовнішньої температури) і лише на 5 секунд. І то лише тоді, якщо температура в теплотрасі сонячних колекторів (на датчику) впаде нижче +5С. Нагадуємо, що фірма Paradigma пропонує вакуумні колектори на водяній основі, а вакуумні трубки дають можливість теплоносію не контактувати безпосередньо  із зовнішньою температурою, що дозволяє йому майже не охолоджуватися. Таким чином насос за 15 секунд прожене в системі колекторів 0,5 літра води, що являться практично нічим. Це те саме, що включити чайник на долю секунди. Тобто ні газу, ні дров, ні електрики Ви витрачати не будете.

І ще одна із задач, яку нам необхідно було розв’язати до приїзду представників Paradigma. Якщо сонячні колектори не будуть нагрівати воду взагалі (а це можливо),  ми повинні свідомо позбутися міфу і сприймати як реалії те, що іноді бувають затяжні похмурі дні, коли  по 3-4 дні сонця немає взагалі. Тоді нам потрібно гріти воду якимось іншим чином. Це актуально особливо влітку, коли немає ще потреби розпалювати твердопаливний котел. В такому випадку  ми можемо відключити акумуляційну ємність  за допомогою  певного гідравлічного підключення. І таким чином досягти того, щоб газовий котел за 10-15 хвилин зумів би нагріти 200 л води для потреб  сім’ї. Як тільки сонечко з’явиться знову, ми переключаємо бойлер непрямого нагріву на акумуляційну ємність від сонячних колекторів і вже від них знову  отримуємо теплу воду, і  тоді все знову стає  на свої місця.

Таким чином ми зробили так, щоби твердопаливний котел або газовий міг нагрівати просто бойлер непрямого нагріву або акумуляційну ємність, або батареї, або без акумуляційної ємності батареї, або бойлер непрямого нагріву через акумуляційну ємність.

Можливо, послухати це і відразу зрозуміти трошки складно. Але для фахівця це нормальна річ. Але все ж таки те, що виглядає простим, спочатку потребує багато праці та часу. Для прикладу переліт літаком  на великі відстані несе за собою потужний алгоритм  складних розрахунків, який після втілення в життя, в майбутньому для користувача здається абсолютно простим та нескладним.

І так, завтра ми попробуємо через відео- та фото- підтримку показати Вам монтаж сонячних колекторів на водяній основі фірми Парадігма . Перший, наголошую, перший в Україні!

Слідкуйте за новинами. З повагою, компанія ЕкономТепло!

………………………………………………………………………………………………………………………..

Повернутися до “Правдива історія про сонячні колектори”

натисніть детальніше

………………………………………………………………………………………………………………………..

Теги:

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.