ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

З власного досвіду: Страхи сонячних колекторів взимку.

Ну от і все. Сьогодні вже останні дні лютого. Зима практично закінчується. Ми можемо з полегшенням зітхнути, тому що, чесно кажучи, певні переживання стосовно опалення залишились позаду. А вони безумовно були, проте не через те, скільки система сонячних колекторів у зимовий день виробить тепла. Голова ламалась через багато інших питань: чи вони не замерзнуть сонячні колектори під час сильних морозів? Чи не відімкнуть світло, а якщо це станеться, то як в такому випадку поведе себе система?З власного досвіду:  Страхи сонячних колекторів взимку.

Тоді почергово зараз спробуємо відповісти на ці питання, а почнемо з морозів і системи анти-замерзання. Холод ми пережили і з впевненістю можемо заявити, що все відбувалося саме так, як і в книжці писалося: при зниженні температури в колекторах на даху нижче +7°С, включалася система анти-замерзання, яка, незважаючи на температуру на вулиці, не давала температурі в колекторах падати нижче +5°С.

Аж після двох тижнів настання холодів нам вдалось заспокоїтися, коли переконалися в такій бездоганній роботі системи анти-замерзання фірми Paradigma. Найбільший мороз, який був у нас цієї зими, сягав -22°С. Найменша температура яка була в колекторах +5°С. Найбільша температура в колекторах за всю зиму була зафіксована на позначці +99°С. Так що тепер з власного досвіду можемо впевнено заявити: система працює бездоганно, нічого не замерзає і та й не може замерзнути. Для підтримки температури в колекторах та запобіганню замерзання, ми використали стільки тепла за всю зиму, скільки можемо собі повернути за один літній сонячний день. Це для тих хто може припустити, що ми гріємо колектори зимою. Чому так мало? Тому що насос для запобігання замерзання включається, ще раз повторю, лише 4 рази на годину по п’ять секунд. І то лише вночі.

Тепер обговоримо розвиток подій при відключенні електрики. Один раз за всю зиму це сталося в нас. В електрики не було впродовж 6 годин. У цьому випадку також нічого аварійного не відбулося, тому що спрацювала система безперебійного живлення, яку ми обов’язково додатково встановлюємо на кожному об’єкті, де встановлено твердопаливний котел. Запасу електроенергії в даному випадку було достатньо, хоча могло вистачити і на довше. І, на крайній випадок, у нас була в запасі міні-електростанція, яку бажано мати кожному поважаному господарю приватного будинку.

Ми навмисно нічого не писали цілу зиму, власне через те, що потрібно було ці всі етапи пройти, пережити, здобути власний досвід. В іншому випадку ми б нічим не відрізнялися від тих, у кого такого досвіду немає, а наші слова були б голослівними. Ми продаємо лише те, в чому переконалися на власному досвіді.

І, зрештою, чи ефективно працюють сонячні колектори зимою? Можна сказати, що так. Так, якщо ми маємо зимовий сонячний день. Тоді, в такий день ми маємо 960 літрів води, підігрітої до температури 60 °С, а це те ж саме, що і восени. Щоправда, в грудні і січні сонячних днів було значно менше. Ми можемо констатувати той факт, що цього року до кінця листопаду, ми ефективно використовували сонячні колектори не тільки для підігріву води, але й для опалення будинку.

От з такими хорошими враженнями ми майже перезимували. Найменш ефективний та найнебезпечніший час в році позаду. А літо нам не страшне, як колекторам на поліпропіленгліколі.

Теги:


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.