Кожен кіловат має значення

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru

Характеристики димоходу

аааСтарі котли мали низький ККД, працювали без автоматичного регулювання, у них була висока температура відхідних газів. У результаті цього димарі практично ніколи не холоднішали, а гази не охолоджувалися нижче точки роси і, як наслідок, не руйнували димарі.

аааСучасні котли економічні, їх потужність регулюється в залежності від потреб  приміщення, вони працюють не весь час, а тільки в періоди, коли температура в приміщенні падає нижче заданої. Тривалі відрізки часу котел працює на зниженій потужності або знаходиться у вимкненому стані, при цьому димохід охолоджується. Крім того, сучасні котли мають високий ККД і як наслідок знижену температуру димових газів. Низька температура відхідних газів призводить до утворення кислотного конденсату, який швидко руйнує стінки димоходу.

аааНа перший погляд,  димар – річ зовсім проста. Труба вона і в Африці  труба. Насправді все набагато складніше. Основні функції димоходу зрозумілі не тільки професійним будівельникам, але і простим обивателям.

аааДимохід – це труба призначена для відводу продуктів згорання від котла. Димохід повинен ефективно виводити з приміщень дим і інші продукти згоряння з камінів, а також опалювальних пристроїв, що працюють на твердому паливі або газі. Від того, із якого матеріалу і яким чином виготовлений димохід, залежить якість і ефективність роботи котла.

аааВід того, наскільки правильно сконструйований димохід, безпосередньо залежить ККД котла, витрата палива, і в кінцевому підсумку ефективність роботи всієї системи опалення. Дуже важливо заздалегідь визначити, з якого матеріалу буде виконаний димохід, правильно розрахувати перетин і висоту труби, передбачити доступ до неї для обслуговування.

аааОсобливу складність представляє ту обставину, що труба димоходу виходить з теплого приміщення в холодне зовнішнє простір, чим спричиняється утворення конденсату. Результатом цього неприємного явища стає «плач» стіни, утворення потьоків на поверхні труби і поступове її руйнування. По-перше, сучасні димарі сильно відрізняються від тих, які були раніше. Це пояснюється тим, що опалювальна техніка за останні десятиліття сильно змінилася.

аааПроблема конденсації може бути вирішена шляхом застосування в якості димарів сталевих труб. Сталеві труби мають ідеально гладку поверхню, тоді як цегляні димоходи неможливо ретельно закрити зсередини, і їх нерівності створюють додатковий опір газам. Поріг утворення конденсату в сталевому димоході долається за 1-2 хвилини, а в цегляному – за 35-45 хвилин. Настільки тривалий вплив конденсату призводить до проникнення вологи всередину цегли і поступового руйнування димоходу. З урахуванням вищесказаного, сталеві димоходи, хоча і відрізняються спочатку більшою вартістю, однак мають цілу низку істотних переваг у порівнянні з цегляними або саморобними трубами.

аааВсі сучасні димарі з нержавіючої сталі  можна розділити на два основних типи: одностінні та двохстінні:

аааОдностінний димар – це труба з нержавіючої сталі товщиною 0,5-0,6 мм без утеплення (для твердопаливних котлів перших 3-4 м рекомендовано 0,8-1 мм) . Такі труби, як правило, використовують для розміщення всередині  цегляних каналів. Крім того, вироби цього типу можуть бути застосовані для ремонту вже існуючих димовідвідних каналів.

аааДвохстінні димоходи складаються з трьох шарів: двох шарів нержавіючої сталі (внутрішнього і зовнішнього) між якими знаходиться утеплювач. Двостінний димохід переважно використовують зовні будівлі – як окремо стоячі або пристінні конструкції. Для житлових приватних будинків характерні пристінні системи, а окремо стоять димоходи призначені, як правило, для промислових об’єктів. За останні роки двохстінні димоходи набрали більшої популярності у зв’язку з тим, що раніше всі приміщення опалювались переважно газовими котлами. Над твердопаливними котлами ніхто не задумувався – це було не зручно і навіть смішно. Тому окремого димохідного каналу ніхто не будував. А твердопаливний котел можна підключати тільки до окремого димоходу. Його не можна спарювати ні з газовим котлом, ні з каміном…

аааДимохід  повинен забезпечувати відвід продуктів згорання при будь-яких погодних умовах. Перед включенням котла і під час його роботи необхідно перевіряти наявність тяги. При нормальній тязі полум’я сірника буде втягуватися в топку і гаснути.

………………………………….

Схема димоходу: натисніть детальніше

Ціна: натисніть детальніше

………………………………….

 

Теги: , , ,

Новини компанії

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.

Переглянути на картіЗамовити зворотній дзвінок

Написати нам

Залишити відгук