ClickCease

Кожен кіловат має значення

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
 • ua
 • ru

Порівняння конденсаційного котла і простого газового котла

За технічними характеристиками конденсаційні газові котли Vaillant мають коефіцієнт корисної дії 108-109%. Ви спитаєте, як ККД газового котла може бути вищим 100%? Все дуже просто. В радянські часи не знали, як корисно використати пару, яка міститься в природному газі. Тому за 100%-ву величину тодішні теплотехніки враховували тільки нижню теплоту згоряння. Тобто тільки ту теплоту яку видавав газ. Конденсат  в цей час вважали негативним чинником, через який відбувалась корозія, тому його не тільки не брали до уваги, але й старались максимально уникнути. ККД тодішнього газового котла складав в середньому 72% тому, що великий відсоток теплової енергії з продуктів згоряння викидався в димохід. Іншими словами гріли вулицю. До речі тому і гільзування димоходів було не обов’язковим.

Таким чином  ККД 109% – це не реальний ККД, а порівняльний, або умовний.

Розглянемо схематичне порівняння ККД сучасного низькотемпературного газового котла і конденсаційного котла Вайлант:

Конденсаційні котли і звичайні газові котли

У звичайному газовому котлі продукти згоряння проходять через теплообмінні поверхні котла, де віддають свою енергію теплоносія (але не всю). Продукти згоряння йдуть з котла і через димохід викидаються в атмосферу. При цьому деяка кількість теплоти втрачається, оскільки разом з газами йде водяна пара, що утворилася при згорянні палива. (природній газ містить в собі воду).

Ця пара несе із собою приховану енергію пароутворення, яку здатний відібрати і передати системі опалення конденсаційний котел Vaillant. (додаткових 11%)

Принцип дії конденсаційного котла

При охолодженні пар перетворюється в рідину, тобто конденсується, вивільняючи при цьому певну кількість теплоти. У звичайному котлі йде боротьба з конденсацією, в цьому ж варіанті конденсація тільки вітається. Конденсація відбувається в спеціальному теплообміннику збільшеної площі, який і відбирає тепло для системи опалення. Кількість теплоти, яка може бути отримана при повному спалюванні одиниці палива, включаючи частку, що вивільняються при конденсації пари, називається «вищою теплотою» згоряння палива, у той час як, та ж кількість теплоти, але без урахування теплоти конденсації, називається «нижчою теплотою» згоряння палива

Конденсаційні котли схема

Переваги конденсаційних котлів Vaillant:

 • Конденсаційні газові котли Вайлант зменшують використання газу приблизно на 15-20% . При диференційованому тарифі на природний газ в деяких випадках – це призводить до зменшення витрат на опалення в 1,5-3 рази.
 • Використовуються високотехнологічні пальники, які забезпечують приготування паливно-повітряної суміші в оптимальних для цього режиму горіння пропорціях.
 • Екологічність
 • Низька температура газів, що відходять – дозволяє використовувати димарі з пластмаси, що зменшує витрати на їх монтаж.
 • Теплообмінник збільшеної площі виготовлений з кислотостійких матеріалів, таких як силумін або нержавіюча сталь.
 • Великий теплообмінник – більша площа теплообміну, відповідно вища ефективність роботи котла.
 • Застосовується вентилятор, встановлений перед пальником, який «висмоктує» з газопроводу газ, змішує з повітрям і направляє до пальника робочу суміш газу/повітря.


Теги:

Новини компанії

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.

Переглянути на картіЗамовити зворотній дзвінок

Вкажіть свій номер телефону
- ми Вам передзвонимо

Написати нам

Залишити відгук