ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

 • ua
 • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Порівняння конденсаційного котла і простого газового котла

За технічними характеристиками конденсаційні газові котли Vaillant мають коефіцієнт корисної дії 108-109%. Ви спитаєте, як ККД газового котла може бути вищим 100%? Все дуже просто. В радянські часи не знали, як корисно використати пару, яка міститься в природному газі. Тому за 100%-ву величину тодішні теплотехніки враховували тільки нижню теплоту згоряння. Тобто тільки ту теплоту яку видавав газ. Конденсат  в цей час вважали негативним чинником, через який відбувалась корозія, тому його не тільки не брали до уваги, але й старались максимально уникнути. ККД тодішнього газового котла складав в середньому 72% тому, що великий відсоток теплової енергії з продуктів згоряння викидався в димохід. Іншими словами гріли вулицю. До речі тому і гільзування димоходів було не обов’язковим.

Таким чином  ККД 109% – це не реальний ККД, а порівняльний, або умовний.

Розглянемо схематичне порівняння ККД сучасного низькотемпературного газового котла і конденсаційного котла Вайлант:

Конденсаційні котли і звичайні газові котли

У звичайному газовому котлі продукти згоряння проходять через теплообмінні поверхні котла, де віддають свою енергію теплоносія (але не всю). Продукти згоряння йдуть з котла і через димохід викидаються в атмосферу. При цьому деяка кількість теплоти втрачається, оскільки разом з газами йде водяна пара, що утворилася при згорянні палива. (природній газ містить в собі воду).

Ця пара несе із собою приховану енергію пароутворення, яку здатний відібрати і передати системі опалення конденсаційний котел Vaillant. (додаткових 11%)

Принцип дії конденсаційного котла

При охолодженні пар перетворюється в рідину, тобто конденсується, вивільняючи при цьому певну кількість теплоти. У звичайному котлі йде боротьба з конденсацією, в цьому ж варіанті конденсація тільки вітається. Конденсація відбувається в спеціальному теплообміннику збільшеної площі, який і відбирає тепло для системи опалення. Кількість теплоти, яка може бути отримана при повному спалюванні одиниці палива, включаючи частку, що вивільняються при конденсації пари, називається «вищою теплотою» згоряння палива, у той час як, та ж кількість теплоти, але без урахування теплоти конденсації, називається «нижчою теплотою» згоряння палива

Конденсаційні котли схема

Переваги конденсаційних котлів Vaillant:

 • Конденсаційні газові котли Вайлант зменшують використання газу приблизно на 15-20% . При диференційованому тарифі на природний газ в деяких випадках – це призводить до зменшення витрат на опалення в 1,5-3 рази.
 • Використовуються високотехнологічні пальники, які забезпечують приготування паливно-повітряної суміші в оптимальних для цього режиму горіння пропорціях.
 • Екологічність
 • Низька температура газів, що відходять – дозволяє використовувати димарі з пластмаси, що зменшує витрати на їх монтаж.
 • Теплообмінник збільшеної площі виготовлений з кислотостійких матеріалів, таких як силумін або нержавіюча сталь.
 • Великий теплообмінник – більша площа теплообміну, відповідно вища ефективність роботи котла.
 • Застосовується вентилятор, встановлений перед пальником, який «висмоктує» з газопроводу газ, змішує з повітрям і направляє до пальника робочу суміш газу/повітря.


Теги:

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.