Кожен кіловат має значення

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
 • ua
 • ru

Опис сонячних колекторів Kospel

Економтепло

¤ Каталог сонячних колекторів Kospel детально

Економтепло

Короткий зміст публікації:

 1. Як влаштований колектор KSH-2,0?
 2. Плоский колектор чи вакуумний?
 3. Які найбільш важливі переваги колекторів KSH?
 4. У якому напрямі слід встановлювати сонячні колектор?
 5. Де можна змонтувати сонячні колектори?
 6. Як вибрати величину рівня забезпечення потреби в тепловій енергії з плоских сонячних колекторів?

Економтепло

..

Як влаштований колектор KSH-2,0?

Головним елементом сонячного колектора Kospel є мідний абсорбер з високоселективним покриттям eta plus, що виготовляється німецькою компанією Blue Tec. Цей абсорбер характеризується дуже високим коефіцієнтом поглинання сонячного випромінювання, що становить 95% і обмеженої до мінімуму емісією, що становить 5%. Технологія виготовлення покриття eta plus гарантує стійкість до температур до 3000C. Абсорбер прикріплений ультразвуковим зварюванням до каркасу з трубок, з’єднаних у вигляді арфи. Це повністю автоматизований процес, що забезпечує хороші параметри теплопровідності, високий рівень стійкості і довготривалу експлуатацію сонячного колектора.

Корпус сонячного колектора Kospel виготовлений з пофарбованого порошковим методом алюмінію, має форму ванни, закритою спеціальним призматичним, стійким до градобою склом, що забезпечує високу надійність і необхідний рівень герметичності.

Увага!

У продажі зустрічаються колектори, корпус яких виготовлений з алюмінієвого профілю з прикріпленим до нього днищем, таке рішення може не забезпечити необхідного рівня герметичності. Відсутність необхідного рівня герметичності може бути причиною надмірної вологості в колекторі і ефекту запітнілих стікол, що знижує ККД сонячного колектора.

..

Плоский колектор чи вакуумний?

На тему переваги одного виду колекторів над іншим існують неоднозначні думки. При виборі колектора слід звернути увагу на наступне: В значному діапазоні роботи сонячної установки плоскі колектори мають більш високий ККД ніж вакуумні колектори!

1. Інвестиційні витрати, пов’язані з установкою системи вакуумного колекторів значно вищі ніж плоских колекторів, а річна сума отриманої енергії тільки незначно більше, отже ці додаткові витрати окупляться тільки через кілька років.

.2. Очевидно, що порівнювати необхідно витрати при установці плоских і вакуумний колекторів одного класу. Є багато дешевих вакуумних колекторів, які мають низькі параметри і дозволяють отримати набагато менше енергії, ніж плоскі колектори такого класу, як колектор KSH-2, 0.

 

3. Черговою перевагою плоских колекторів над вакуумними є їх стійкість, яка перевищує 20 років. Колектори KSH-2,0 зроблені з надійних матеріалів (мідь і алюміній) відповідно до найвищих норм якості і мають гаратійний термін 10 років. Гарантія на вакуумні колектори найчастіше становить 5 років.

4. Суттєвою практичною перевагою плоских колекторів є можливість зняття температури з теплообмінника в період відпустки, коли гарячої води споживається набагато менше. Певна функція регулятора дозволяє в нічний час зняти надлишки накопиченого тепла, що оберігає систему від перегріву.

.

.

Які найбільш важливі переваги колекторів KSH?

системи опалення

Сонячні колектора Kospel KSH – це серце сонячних водонагрівальних установок. Вони ідеально підходять як для котеджів так і для громадських установ. Їх також використовують для обігріву води в басейнах і в якості додаткового джерела при опаленні будівель.

Найбільш важливі переваги:

 • Відмінні параметри перетворення сонячної енергії. В колекторах використаний абсорбер з високоселективним покриттям eta plus, що виготовляється німецькою компанією Blue Tec, коефіцієнт поглинання якого становить 95%, а емісія на рівні лише 5%. У колекторі використано спеціальне призматичне скло класу U1, що характеризується високим рівнем пропускаемости сонячних променів (91,4%).
 • Теплові втрати мінімалізірованни. Цілісна конструкція корпусу і високоякісна термічна ізоляція зі скловолокна підвищеної щільності обмежує теплові втрати до мінімуму і дозволяє ефективно використовувати сонячну енергію.
 • Гарантія якості. Всі елементи сонячного колектора виготовлені з надійних матеріалів (мідь і алюміній), у відповідності до найвищих нормами якості завдяки чому на плоскі колектори Kospel поширюється гаратійний термін 10 років.

Найвища якість плоских сонячних колекторів Kospel і стандартів, застосованих у їх виробництві підтверджує сертифікат Solar Keymark.

..

У якому напрямі слід встановлювати сонячні колектори?

системи опалення

Напрямок установки сонячного колектора і кут його нахилу сильно впливають на оптималізацію використання сонячної водонагрівальної установки. Представлені графіки показують ступінь річного потрапляння сонячних променів на поверхню колектора в залежності від напрямку його установки.

З графіків випливає, що для того, щоб використовувати 95% – 100% річного сонячного випромінювання, колектори повинні бути встановлені в південному напрямку. Допускається відхилення на захід в діапазоні до 45 ° і на схід в діапазоні до 40 °, при якому не помічається істотного зниження  кількості сонячного випромінювання.

Оптимальний кут нахилу колектора для системи, яка використовується протягом всього року, становить 40 ° – 45 °. Беручи до уваги кут падіння сонячних променів в залежності від пори року, влітку оптимальний кут нахилу складає 30 ° а взимку 60 °.

.. 

Де можна змонтувати сонячні колектори?

системи опалення

Компанія Kospel пропонує спеціальні монтажні комплекти, які необхідно вибрати згідно з індивідуальними технічними умовами будівель, на яких будуть встановлені сонячні колектора.

Комплекти виготовляються з алюмінію і нержавіючої сталі, забезпечують швидкий і надійний монтаж.

.

.

Як вибрати величину рівня забезпечення потреби в тепловій енергії з плоских сонячних колекторів?

системи опалення

Відповідний рівень забезпечення потреби в тепловій енергії отримуємо вибираючи відповідні елементи сонячної водонагрівальної установки. Необхідно забезпечити оптимальне використання сонячної енергії при розумному дотриманні інвестиційних витрат.

Для середньоєвропейських кліматичних умов можна прийняти, що найбільш раціональною є сонячна водонагрівальна установка, що забезпечує протягом року 60-65% енергії, необхідної для підігріву води. На представленому графіку показано, що при такому виборі параметрів водонагрівальної установки протягом 6 місяців, від квітня до вересня, отримуємо практично 80-100% теплої води, нагрітої за допомогою сонячної енергії.

Збільшення рівня отримання нагрітої води від сонячної енергії не рентабельно, оскільки призводить до надлишкам нагрітої води в літній період часу, які не можна раціонально використовувати.

Теги: , , ,

Новини компанії

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.

Переглянути на картіЗамовити зворотній дзвінок

Написати нам