ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

 • ua
 • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Тип і характеристика палива для твердопаливних котлів Kalvis

 Тип і характеристика палива для твердопаливних котлів Kalvis
   Тип і характеристика палива для твердопаливних котлів Kalvis

¤ Ціни на твердопаливні котли Kalvis котли на твердому паливі Kalvis

Основні сорти палива для котлів „  Kalvis  “:

 • дрова,  відходи деревини;
 • тирсові, торф’яні  та інші брикети;
 • тирсові, торф’яні та інші гранули;
 • кам’яне вугілля;
 • деревні тріски;
 • тирса;
 • зерно, зернові відходи;
 • інше підходяще паливо, визначене у процесі експлуатації.

Якість твердого палива визначають  три основних параметри:

калорійність, зольність і вологість.
Калорійність – це кількість тепла, яке виділяється при згорянні 1 кілограму повністю сухого палива.

Зольність – кількість попелу після  від згоряння вагової одиниці палива.

Вологість – кількість вологи на одиницю маси пального.

Калорійність палива вимірюється у кДж/кг, або ккал/кг. Зольність та вологість – у відсотках %.


1) Дрова та шматкові відходи деревини

дрова для котла Kalvis

Абсолютно суха деревина при повному спаленні виділяє близько 4510 ккал/кг = 5,20 кВт/кг тепла. Тому й, оцінюючи різні сорти дрів, потрібно звернути увагу на їхню питому вагу. Вага різних сортів 1м³ сухих дрів:

 • дуб – 500 кг;
 • береза – 450 кг;
 • ялина – 330 кг;
 • осика – 330 кг.

Чим вища вологість дрів, тим менша їхня калорійність. У дровах свіжої заготовки біля 45-60% води. Менший відсоток вологи містять дрова, які заготовані на початку зими. Чим деревина твердіша, тим менше у ній вологи. Деревину, призначену для дрів, потрібно розпилювати, розрубувати і висушувати. Вологість дрів, які перебували рік на складі, складає 20-25%, дворічного терміну  –  13-17%. Для роботи котла рекомендуються дрова, вологість яких не більше 25%.
Чим вогкіше паливо, тим важче у котлі збільшується потужність підігріву води. Наочне зображення на графіку:

кальвіс твердопаливні котли

K – коефіцієнт спаду потужності котла, залежний від вологості палива
W – вологість палива %.

На якість палива безпосередньо впливає його зольність – чим більша зольність, тим гірше паливо.


2) Брикети та гранули деревної тирси

З усіх видів твердого палива усе популярнішають гранули із деревної тирси, яка підходить для котлів з автоматизованою топкою. Дане паливо – це альтернатива  усе дорожчому газу. В місцевості, де нема підведеного природного газу – деревна тирса є основним паливом для автоматизованої роботи котлів Kalvis. Це натуральний, екологічно чистий продукт, безпечний для навколишнього середовища. Гранули виготовляють з деревної стружки, тирси або трісок, які подрібнюють, висушуєть, пресують у циліндричної форми гранули  6, 8, 10мм або 12мм в діаметрі та довжиною 1-5 см.
В процесі виготовлення гранул не використовуються хімічні добавки чи клей. Їхня якість залежить від сировини і технологічного процесу. Будь-якого виду домішки (особливо неорганічного походження), суттєво погіршують якість гранул. Вважаються якісними гранули, калорійність яких близько чи перевищує 4000 ккал/кг, вологість до 10% та зольність до 0,8%.
Зі стружки і тирси також виготовляють брикети, які використовуються для неавтоматизованої топки. Калорійність брикетів та гранул з деревної тирси –  близько 4000-4300 ккал/кг, або 4,7-5,0 кВт/год. Таке паливо має властивість швидко всмоктувати вологу із оточуючого середовища, ось чому приміщення для зберігання повинно підтримуватись у сухості. Рекомендується, щоби тара з паливом зберігалась на підвищеннях не менше 50 мм від землі. Гранули для обігріву повинні бути сухими, не крихкими, без домішок, без дрібних трісок.


3) Тріски («чіпси»)

паливо для твердопаливного котла кальвіс

Тріски виготовляються із подрібнених відходів деревини лісозаготівель та деревообробки. Шматочки довжиною 5-50 мм. Вологість сировини при вирубці біля 50%, тому матеріал, призначений для виробництва трісок, бажано підсушити. На практиці європейських країн сировину для трісок висушують в польових умовах, роблячи насипні купи налісових галявинах, просіках чи території вирубаного лісу. Такий метод знижує вологість деревини з початкових 55% до 35%. Деревні тріски – основне паливо промислових котлів Kalvis з автоматизованою топкою.


4) Тирса

паливо для твердопаливного котла кальвіс

Тирса – відходи, які отримують при обробці деревини. Вона буває з високим вмістом вологи (на лісопилках  волога становить до 50%) та абсолютно сухою (отримана у процесі виготовлення меблів).  Використовується для продукції гранульованого палива та брикетів або, найчастіше, для  роботи промислових котлів з автоматизованою топкою.


5) Зерно, зернові відходи

паливо для твердопаливного котла кальвіс

На сьогодні актуальна, особливо за кордоном, необхідність спалювати надлишкове зерно та зернові відходи. Зерно досить калорійне (3600 – 4320 ккал/кг в залежності від сорту зерна), але надміру зольне (до 2,3% попелу). Для обігріву зерном використовуються спеціальні автоматизовані котли Kalvis.


6) Інші види біопалива

паливо для твердопаливного котла кальвіс

А саме: м’якоть рапсу, очерет, галуззя соняшника та ін. Їхня придатність для роботи котлів встановлюється експериментально.

Солома та солом’яні гранули використовують лише в спеціально пристосованих для такого вид упалива котлах,  тому що продукти їхнього згоряння при низьких температурах перетворються на шлак.


7) Торф і кам’яне вугілля (торф’яні гранули та брикети)

 паливо для твердопаливного котла кальвіс  паливо для твердопаливного котла кальвіс  паливо для твердопаливного котла кальвіс

Кам’яне вугілля, торф та торфобрикети також широко використовують для топки котлів. Особливо користується попитом кам’яне вугілля, яке на даний момент – одне із найдешевших та найкалорійніших сортів палива. Від сорту залежить зольність та середня калорійність кам’яного вугілля – близько 6000 ккал/кг що дорівнює 7,00 кВт/кг теплової енергії та 12% попелу. Торф належить до видів палива із підвищеною зольністю (до 20%).

Одинакової ваги дрова і торф виділяють приблизно одинакову кількість тепла, кам’яне вугілля  виділяє у 2-3 рази більше

Вид твердого палива Вологість, % Зольність, % Калорійність, Ккал/кг
Гранули деревини 8,70 0,9 4290
Гранули торфу 17,50 1,27 3870
Гранули соняшникового галуззя 9,35 2,70 4429
Гранули очерету 9,85 2,70 4109
Ячмінні зерна 12,00 2,20 3860
Пшеничні зерна 12,50 1,80 3770
Житні зерна 10,00 1,50 3620
Вівсяні зерна 11,50 2,30 3800

P.S. Продати хочуть всі, а пояснити що до чого, не може майже ніхто – або чому бажано купувати продукцію у нас

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.