ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Важливо про димоходи (для твердопаливних котлів)

Для коректної роботи твердопаливного котла дуже важливо знати про димоходи – обирати необхідно саме під ваш конкретний котел. Загальні рекомендації такі: він повинен бути зроблений з термостійких матеріалів , стійких до корозії, добре теплоізольованих; висота і діаметр має бути у відповідності вимог для вашого котла. У той же час розміри димоходу не повинні бути дуже великими (по ширині і висоті), оскільки це може сприяти утворенню ефекту «повітряного корку», коли холодне повітря у верхній частині труби заважає виходу димових газів. Потрібно також дотримати відстань при приєднанні до вертикального каналу, слідувати рекомендаціям виробника і враховувати будівельні норми.

В процесі експлуатації потрібно доглядати за димоходом, оскільки при згорянні твердого палива виділяється багато сажі (особливо, якщо дрова недостатньо сухі), і димохід час від часу потрібно чистити. Для цього необхідно передбачити отвори в димоході для ревізії.

Які димоходи бувають

Почнемо з димоходу, збудованого із цегли. Це класичний варіант, довгий час альтернативи якому не було (хіба що камінь). Вони, без сумніву, є міцними і стійкими. Але, з іншого боку, скласти подібні димарі можуть тільки досвідчені майстри, яких дуже складно знайти. Крім того, не завжди цегельний димохід відповідає вимогам, які потребують сучасні опалювальні прилади. Ще один недолік у тому, що встановлюється цегельний димохід тільки при будівництві будинку. Та й перекриття повинні бути розраховані на його чималу вагу. Тому, останнім часом димохід із цегли випробовує значну конкуренцію з боку інших матеріалів.

Порівняно недавно на вітчизняному ринку з’явилися димоходи із шамоту – керамічних шамотних труб. У порівнянні із цегляним, вони мають цілий ряд переваг: невелика вага, модульне монтування, стійкість до впливу агресивних середовищ. Але за ціною вони суттєво перевершують сталеві.

До екзотичного варіанту можна віднести димохід зі скла, перевагами якого є низька теплова інертність і повна відсутність корозії. Але, в той же час, вони дуже дорогі й тому не одержали широкого використання.

Останній тип –димоходи із нержавіючої сталі. Подібні димоходи набагато легші, ніж цегляні, отже не потрібно додаткового зміцнення фундаменту. Димоходи з нержавіючої сталі довговічні, мають високу антикорозійну стійкість і відповідають вимогам, які диктують сучасні опалювальні пристрої. На відміну від цегельних, металеві димоходи мають оптимальний перетин для проходження продуктів згорання. Завдяки круглій формі, в ньому повністю відсутні перешкоди, які заважають руху диму, на гладких стінах не осідає сажа. І ще один дуже важливий момент. Металеві димоходи можна вільно встановлювати в побудованих будівлях, навіть там, де раніше не передбачалось додаткове опалювальне устаткування.

Дуже важливо відзначити переваги металевих димоходів:

  • прості в обслуговуванні;
  • багатофункціональні (підходять практично для будь-якого типу палива);
  • мають низьку теплову інертність.


Теги: , , ,


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

Новини компанії

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.

Переглянути на картіЗамовити зворотній дзвінок

Вкажіть свій номер телефону
- ми Вам передзвонимо

Написати нам

Залишити відгук