Кожен кіловат має значення

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru

Скриті витрати, про які всі мовчать

 

 

Ми хочемо Вас попередити про витрати, яким Ви, напевно, не приділили належної уваги, а на базарі Вам про них ніхто не розкаже, принаймні, поки Ви не розрахуєтесь за котел.  Про ці витрати майже ніхто не попереджає, тому що бояться, що Ви порахуєте всю суму, яку Вам буде потрібно заплатити і це призведе до того, що Ви просто відмовитесь купувати навіть котел!

.

Приблизно 80% людей, які хочуть встановити собі вдома твердопаливний котел переконані в тому, що їм буде достатньо купити сам твердопаливний котел і 2 метра труби. І більшість продавців їх у цьому підтримують, тому що так продавати простіше. Мусимо Вас запевнити – це не так, цього буде замало. При такій комплектації твердопаливний котел, правильно працювати не буде і не може! Як він буде працювати при такій комплектації Ви можете переглянути у наступному розділі “Як покращити роботу Вашого котла”. Але ми зараз не про це. Вернемося до скритих витрат.

Ці скриті витрати можна розділити на:

1. Обладнання без якого твердопаливний котел не буде правильно працювати; (цю інформацією Ви можете  переглянути у наступному розділі “Як покращити роботу Вашого котла”).

2. Матеріали для обв’язки:

До матеріалів для обв’язки можна віднести: трубу, трійники, коліна, ніпеля, фільтри, американки, крани…

Всі ці матеріали можуть бути як різної якості, так різної комплектації.

Почнемо з комплектації.

Будь-який вузол можна підключити, як мінімум трьома способами. Візьмемо до прикладу будь-який трьохходовий клапан (замість клапана може бути будь-що інше, насос, фільтр, тощо.):

Перший спосіб: без кранів та американок

Переваги та недоліки такого монтажу:

Єдина перевага такого монтажу – це низька ціна. Ви не витрачаєте ні копійки ні на крани, ні на американки. А от недоліків тут більше. При такому підключені, в разі будь-якої поломки Ви не зможете просто зняти і замінити вузол, який почав працювати некоректно. Вам прийдеться зливати всю воду з системи опалення, потім відрізати труби до яких приварений зламаний вузол і тільки після цього монтувати новий. А для цього потрібно спочатку його заварити назад до труб, потім знову залити воду в систему, потім розповітрити всю систему.

Висновок: якщо Вас спіткає така проблема в холодну осінь, то Вам прийдеться померзнути близько трьох робочих днів + вихідні і свята, тобто від 3 до 5 днів. (Всі професійні майстри в такий період зайняті, такий майстер зможе до Вас приїхати приблизно через добу (звичайно, якщо це фірма, яка дбає про свою репутацію. Але фірма, яка дбає про свою репутацію ніколи не візьметься монтувати без американок) + тривалість таких робіт займе не менше цілого робочого дня. Окрім того, Ви заплатите не за заміну одного клапана, а за весь робочий день, а це приблизно в 4 рази дорожче). Можливо Вам такий варіант і підійде, але що Вам скаже на це дружина? Особливо коли на вулиці -10°C, в дома +10, а майстра третій день немає?

.

Другий спосіб: тільки з американками, але без кранів

 Переваги та недоліки такого монтажу:

Таке підключення буде дорожчим (до прикладу американка ø 1 1/4′ коштує в середньому 60 грн., для повного монтажу твердопаливного котла потрібно не менше 15 американок, а це 15 х 60 = 900грн. на всю котельню). Для чого ці американки потрібні і, як вони можуть полегшити Вам життя? Розглянемо попередню ситуацію, коли холодною осінню щось виходить з ладу. Для того, щоб замінити цей самий зламаний вузол, буде потрібно зробити менше роботи. А саме: тепер Вам не прийдеться нічого різати, ламати, а потім це все спаювати назад. Тепер буде достатньо відкрути гайки, які з’єднують вузол з американками. По часу, це займе близько 10 хвилин. Правда не забувайте про те, що при такому підключені зливати воду та розповітрювати всю систему прийдеться все-одно.

Висновок: враховуючи те, що нічого різати та паяти не потрібно – це полегшує процес заміни. І робить Вас менш залежним від майстрів. Для того, щоб замінити зламаний вузол Вам буде потрібно знайти людину, яка вміє ключем відкрутити і закрутити гайку. І окрім того, щоб ця людина мала вільний цілий день та зелене поняття про опалення, для того щоб знати, як злити воду з системи і потім після її наповнення вміла розповітрити цю систему. Весь процес мав би зайняти менше часу, тому що не обов’язково чекати професійного майстра. Тобто, по ідеї це мало б зайняти 2-3 дня. Це вже не 5 днів, але все одно не мало.

.

 Третій спосіб: з американками та кранами

   Переваги та недоліки такого монтажу:

Єдиний недолік це ціна. Якісний, надійний кран  ø 1 1/4′ коштує в середньому 140 грн.  Для повного монтажу твердопаливного котла потрібно не менше 15 кранів, а це 15 х 140 = 2100грн. + 900грн. на американки = 3000грн. на всю котельню. Для чого ці крани? Знову ж таки, розглянемо попередню ситуацію з поломкою. Якщо у Вас будуть і крани, і американки то проблем із заміною в принципі бути не може. Для того, щоб замінити зламаний вузол потрібно тільки перекрити крани кругом нього, відкрутити гайки, зламану деталь замінити на робочу, закрутити гайки і відкрити крани. Все готово! Весь цей процес займе від сили 30 хвилин. Зливати воду, наповняти її назад, а потім ще й розповітрювати всю систему не потрібно.

Висновок: Цей варіант для людей, якій цінують свій час та комфорт своєї сім’ї. Щодо вартості, то за таке підключення потрібно заплатити більше. Але дорожче тільки на перший погляд… Не забувайте про те, що заміну здійснює майстер, а час майстра коштує гроші. І чим більше часу в нього забере робота, тим більше Ви йому заплатите. Ну і окрім грошей не забувайте про дискомфорт, який спричиняє перший і другий варіанти.

Вибачте будь-ласка, тут ще не має всієї інформації, ми її обов’язково добавимо найближчим часом. Дякуємо за розуміння!

Новини компанії

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.

Переглянути на картіЗамовити зворотній дзвінок

Написати нам

Залишити відгук