Кожен кіловат має значення

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru

Перегрів сонячного колектора: причини, наслідки та методи запобігання

Нагрівання сонячного колектора зазвичай відбувається при постійному сонячному випромінюванні і, як наслідок, це спричиняє нагрівання теплоносія і побутової води. Якщо вчасно не забрати тепло з колектора за допомогою теплоносія, його температура може значно піднятися. Температура колектора може сягнути 500 ºС і вище.

Такий рівень нагрівання відбувається в основному тоді, коли продуктивність сонячної системи значно перевищує споживання гарячої води. Більше того, звичайна сонячна система, в такому випадку, переходить в стан стагнації, теплоносій закипає, утворюючи «парову пробку», яка не дозволяє теплоносію циркулювати доти, доки вона не самоусунеться. Іншими словами, перегріта сонячна система починає працювати лише в тому випадку, якщо теплоносій з пароподібного стану перейде в рідкий – зконденсується. Зазвичай конденсація відбувається вночі, коли нагрівання колектора сонячними променями припиняється.

Часта стагнація сонячної системи завдає чимало незручностей користувачам. Таким чином, якщо вода в акумулюючій ємності вже на початку дня нагрілася до граничної температури і більше не може приймати тепло, вироблене сонячними колекторами, контролер зупиняє циркуляцію теплоносія. Колектор перегрівається і стагнує.

Якщо після цього Ви використовуєте підготовлену гарячу воду і потрібне додаткове нагрівання води в бойлері, то це стане можливо тільки після конденсації теплоносія в колекторі. Швидше за все, сонячна система зможе далі гріти воду лише на наступний день вже після нічної конденсації. Таким чином у нас є сонячна система з високою продуктивністю, але нам доведеться користуватися електронагрівачем або іншим джерелом тепла для приготування гарячої води, оскільки сонячна система тимчасово перебуває в неробочому стані.

Перегрівання сонячних колекторів також впливає на стан теплоносія. Через перегрівання навіть найбільш якісний теплоносій втрачає свої робочі характеристики, і тому ефективність сонячної системи відчутно знижується. Також можливим є утворення грудок, які в подальшому дуже важко усунути.

Є кілька способів запобігання перегрівання сонячних колекторів. Найпопулярніші з них:

  • Скидання тепла в басейн;
  • Скидання гарячої води в каналізацію;
  • Зашторювання сонячних колекторів;
  • Зниження температури за допомогою розсіювача тепла;
  • Застосування системи Apricus Drainback.

Comments are closed.


Хочете отримати консультацію?

+38 (098) 621 86 45 +38 (066) 600 12 50

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ

Новини компанії

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.

Переглянути на картіЗамовити зворотній дзвінок

Написати нам

Залишити відгук