ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Перегрів сонячного колектора: причини, наслідки та методи запобігання

Нагрівання сонячного колектора зазвичай відбувається при постійному сонячному випромінюванні і, як наслідок, це спричиняє нагрівання теплоносія і побутової води. Якщо вчасно не забрати тепло з колектора за допомогою теплоносія, його температура може значно піднятися. Температура колектора може сягнути 500 ºС і вище.

Перегрів сонячного колектора: причини, наслідки та методи запобігання

Такий рівень нагрівання відбувається в основному тоді, коли продуктивність сонячної системи значно перевищує споживання гарячої води. Більше того, звичайна сонячна система, в такому випадку, переходить в стан стагнації, теплоносій закипає, утворюючи «парову пробку», яка не дозволяє теплоносію циркулювати доти, доки вона не самоусунеться. Іншими словами, перегріта сонячна система починає працювати лише в тому випадку, якщо теплоносій з пароподібного стану перейде в рідкий – зконденсується. Зазвичай конденсація відбувається вночі, коли нагрівання колектора сонячними променями припиняється.

Часта стагнація сонячної системи завдає чимало незручностей користувачам. Таким чином, якщо вода в акумулюючій ємності вже на початку дня нагрілася до граничної температури і більше не може приймати тепло, вироблене сонячними колекторами, контролер зупиняє циркуляцію теплоносія. Колектор перегрівається і стагнує.

Якщо після цього Ви використовуєте підготовлену гарячу воду і потрібне додаткове нагрівання води в бойлері, то це стане можливо тільки після конденсації теплоносія в колекторі. Швидше за все, сонячна система зможе далі гріти воду лише на наступний день вже після нічної конденсації. Таким чином у нас є сонячна система з високою продуктивністю, але нам доведеться користуватися електронагрівачем або іншим джерелом тепла для приготування гарячої води, оскільки сонячна система тимчасово перебуває в неробочому стані.

Перегрівання сонячних колекторів також впливає на стан теплоносія. Через перегрівання навіть найбільш якісний теплоносій втрачає свої робочі характеристики, і тому ефективність сонячної системи відчутно знижується. Також можливим є утворення грудок, які в подальшому дуже важко усунути.

Є кілька способів запобігання перегрівання сонячних колекторів. Найпопулярніші з них:

  • Скидання тепла в басейн;
  • Скидання гарячої води в каналізацію;
  • Зашторювання сонячних колекторів;
  • Зниження температури за допомогою розсіювача тепла;
  • Застосування системи Apricus Drainback.

Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.