ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Принцип роботи системи проти закипання Drainback

Питання перегріву сонячних колекторів та закипання теплоносія є дуже важливим, адже саме ці чинники впливають на рівень продуктивності та терміни експлуатації системи сонячних колекторів. Питання, що стосуються причин перегрівання, і до чого це може призвести, описано в статті:

Перегрів сонячного колектора: причини і наслідки.

Для запобігання перегріву існує кілька способів боротьби з закипанням сонячних колекторів. У кожного з них є як переваги, так і недоліки.

Одним з найбільш поширених способів боротьби з закипанням колекторів у країнах, де сонячна енергетика культивується десятиліттями, є застосування системи Drainback.

Особливістю даної системи є те, що теплоносій наповнює сонячний колектор тільки в той момент, коли можна і потрібно забрати тепло з колектора. В інший час сонячний колектор спустошується, а теплоносій автоматично зливається в спеціальну ємність – Drainback tank. Це дозволяє уникнути закипання теплоносія і, як наслідок, надовго зберегти його робочий стан. Оскільки в момент перегріву сонячного колектора теплоносій в ньому відсутній, утворюється виключно пара, що призводить до неможливості подальшої циркуляції теплоносія до його повної конденсації.

Принцип роботи системи Drainback виглядає наступним чином:

Drainback-shema-861x10241. Коли температура сонячного колектора нижча від температури води в бойлері (ніч або похмура погода) – насос сонячної станції не працює, сонячний колектор не заповнений теплоносієм, а сам теплоносій знаходиться в спеціальній ємності системи Drainback.

2. Температура сонячного колектора піднімається і перевищує температуру води в бойлері: включається насос сонячної станції, теплоносій заповнює сонячний колектор, відбувається циркуляція теплоносія і відбір тепла.

3. Температура води в бойлері досягла бажаної: зупиняється насос сонячної станції, теплоносій зливається в ємність системи Drainback, сонячний колектор спустошується. При подальшому нагріванні колектора виключено випаровування теплоносія, а утворення пробки перешкоджає подальшій циркуляції теплоносія.

Таким чином система сонячного колектора працює лише тоді, коли це потрібно споживачеві. Навіть в момент простою, вона завжди готова до нагрівання води.

Сонячна система Drainback не вимагає установки розширювального баку гліколевого контуру, а також повітровідвідника і/або сепаратора повітря. Заповнення системи теплоносієм здійснюється без насосної станції і займає лічені хвилини.


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.