ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Варіанти теплої підлоги та особливості монтажу

Загалом теплу підлогу можна розділити на два типи: електрична і водяна. Що стосується електричної теплої підлоги, то ми не є великими фахівцями, але хочу сказати де електрична підлога буде краща, ніж водяна. Електрична підлога буде краща, ніж водяна, якщо у Вас уже готовий, зроблений ремонт. Наприклад, вже лежить ламінат і Ви вирішили собі, що хочете поставити теплу підлогу. Тоді електрична підлога просто ставиться під ламінат, на неї не потрібно заливати стяжку. Це є швидке, ну і нормальне рішення. Також електричну підлогу вигідно ставити там, де є невеликі площі, наприклад: офісне приміщення площею 20 мчи будь-яке інше невелике приміщення. Тобто там, де немає потреби встановлювати один центральний опалювальний прилад, електричний котел чи газовий котел, в який прийдеться інвестувати багато грошей. Але якщо площа вже є великою, це повноцінна квартира чи це є повноцінний будинок, то в такому випадку краще буде встановити водяну теплу підлогу.

Варіанти теплої підлоги та особливості монтажу

Чому краще ставити водяну теплу підлогу, коли є велика площа? Знову ж таки, вона не буде дешевшою, швидше за все, вона Вам обійдеться дорожче. Але сама експлуатація обійдеться дешевше. Чому? Навіть та сама електрична підлога, – для того, щоб виробити один кіловат тепла потрібно, щоб вона спожила один кіловат електроенергії. Що, в свою чергу, станом на 2019 рік за стандартним тарифом, коштує 1,7 грн. 

Якщо мова йде про газовий котел чи тепловий насос, чи твердопаливний котел, то тут ціна буде значно нижчою. Починаючи від теплового насосу і  закінчуючи простим газовим котлом, ціна буде коливатися від 21 копійки до 1,33 грн. Але, в будь-якому випадку, кожна з цих цифр є меншою, ніж 1,7 грн. Стосовно важливості монтажу, як в електричній, так і в водяній теплій підлозі, дуже важливу роль відіграє покриття цієї підлоги. Що мається на увазі? Чи це буде паркет, чи це буде керамічна плитка або ламінат, в залежності від покриття, буде залежати ефективність та потужність теплої підлоги. Тому що, наприклад, при плитці тепла підлога буде видавати одну кількість ват тепла, при ламінаті менше на 20-25%, а при паркеті взагалі на 50% менше. Тому, в принципі, дуже велике значення має рішення з чого буде зроблене покриття.

Що стосується водяної теплої підлоги, то не потрібно забувати, що тепла підлога не стелиться на нерівну поверхню. Якщо Ви хочете ставити будь-яку теплу підлогу, то у Вас поверхня повинна бути рівна. У Вас не може бути такого, що є ями, горби та перепади в 2-3 сантиметри, фактично це недопустимо. Чому? Тому що у Вас вийде в одному місті стяжка, до прикладу, 5 сантиметрів, а в іншому – 8 сантиметрів.  В такому випадку, якщо у Вас так буде, то це забезпечить різну ступінь прогрівання теплої підлоги, десь Вам буде тепло, десь Вам буде холодно. Тому, грубо кажучи, Ви отримуєте теплу підлогу, як «зебру».

Загалом тепла підлога потребує, щоб була врахована певна висота стяжки, вона має свої мінімальні (6 см), та максимальні межі (8 см). Потрібно, перед її монтажем, враховувати чи ця максимальна і мінімальна межі підійдуть, до прикладу, під Ваші двері чи вікна. Наприклад, якщо Ваші балконні двері, встановлені на висоті від нуля (від чорнової стяжки) 4 сантиметрів, значить, що в цьому випадку теплу підлогу ставити не можна. Двері в такому випадку не будуть відкриватися, вони будуть впиратися в ту саму стяжку. Також, потрібно відзначити особливості монтажу теплої підлоги, наприклад, на першому поверсі, а цей перший поверх стоїть на землі, тоді обов’язково під теплу підлогу треба покласти теплоізоляційні матеріали (пінопласт), а зверху дати фольгу (фолію) для того, щоб тепло зберігалося в приміщенні.    

Навіть, якщо у Вас квартира у багатоповерховому будинку і під Вами є сусіди, підлогу необхідно утеплити. Якщо, до прикладу, у Вас дворівнева квартира, то в такому випадку утеплення на другому рівні не є обов’язковим. Але в будь-якому випадку підлогу краще утеплити, тому що тепло буде втікати в перекриття, а через перекриття воно буде втікати на вулицю.

Єдине місце, де ми би не рекомендували встановлювати теплу підлогу, так це спальня, хоча думки тут розбігаються. Хтось хоче ставити, хтось не хоче. Але потрібно задуматися, чи потрібна Вам тепла підлога саме в цій спальні? Чому потрібно задумуватися над цим питанням? Банальна причина в тому, що спальне ліжко має висоту приблизно 50 сантиметрів. А яким чином гріє тепла підлога? Уявіть собі, що в нас є приміщення три метри в висоту і, якщо ми хочемо мати в приміщені температуру 22 градуси на рівні висоти 1,6 метри, 1,7 метри, 1,8 метри, то на висоті 50 сантиметрів у нас буде цілих 24 градуси. І так виходить, що ми спимо в найгарячішій точці. Для спання краще, щоб ця температура була нижчою, тоді людина краще висипається – це раз. І ще один нюанс теплої підлоги – це те, що вона створює додаткову конвекцію з землі і тоді весь пил, що лежить на землі перебуває в постійному русі. І ми дихаємо цим пилом понаднормово.

Де, на нашу думку, найкраще встановлювати теплу підлогу? Це однозначно, прихожа: ми заходимо в приміщення, роззуваємося і залишаємо своє взуття, інколи мокре…


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.