Найпоширеніший спосіб опалення приватного будинку – газовий котел. Але іноді магістраль знаходиться занадто далеко, тому підключення може бути дуже дорогим. Та й опалювати будинок газовим котлом не є дешевим задоволенням. І тоді настає час альтернативних джерел тепла: як постійних, так і додаткових, для заміни основного котла.
На сьогоднішній день, напевно найдешевший (не в плані придбання, а в плані використання) та найбільш ефективний спосіб опалення. Він використовує природну енергію та перетворює її на тепло. З недоліків – підключення до електромережі, але зате такий насос цілком може бути основним та єдиним джерелом тепла в будинку.
- Повітряні моделі простіші та дешевші в монтажі. Але взимку, із зниженням температури, їх ефективність та потужність знижується. Тому, разом з повітряним тепловим насосом краще використовувати газовий або електричний котел, який буде допомагати тепловому насосу у глибоких мінусових температурах. З практики, електричний або газовий котел працює менше 10% від загальної потреби. Тому саме повітряний тепловий насос набуває найбільшої популярності у європейських країнах починаючи з 2017 року.
- Ґрунтові моделі – повноцінна самостійна система, яка не залежить від сезону і температури за вікном. Такий насос здатний повністю забезпечити будинок теплом. Таке рішення потребує більше часу та коштів для його втілення. Найбільш трудомістким буде будівництво геотермального поля. Сама ж вартість ґрунтових робіт дуже залежить від самих ґрунтів. Тому ціна комплексного рішення з ґрунтовим тепловим насосом у Львові, чи Києві або ж у горах буде дуже відрізнятись.
Сонячні колектори в основному використовуються як додаткове джерело тепла. У зимову пору року інтенсивність і тривалість сонячної активності набагато слабкіші в наших широтах, що позначається на ККД обладнання. Але це хороший спосіб скоротити витрати для підігріву води та басейну.
Головна перевага геліосистем в тому, що сонячна енергія повністю безкоштовна. Окрім того вони екологічні, не забруднюють атмосферу і навколишнє середовище, а при сприятливих умовах дозволяють знизити витрати на тепло до 30%.
Що ще?
Крім теплових насосів і геліосистем є і більш прості варіанти.
- Можна встановити кондиціонери – в кожну кімнату. Вони хороші ранньою весною чи пізньою осінню, дозволяючи запустити котел пізніше. Для зручності синхронізації і регуляції використовуються спеціальні термостати. Але не всі кондиціонери можна використовувати в мороз, а витрати на електроенергію все одно залишаються. Окрім того потрібно розраховувати на додатковий шум та надмірну сухість.
- Камін з водяним контуром поєднується з котлом і загальною системою опалення. Усередині встановлюється резервуар з водою, яка прогрівається при горінні та надходить в радіатори чи теплі підлоги. Але камін не може працювати автономно: в нього регулярно потрібно підкидати дрова. Це скоріше приємне доповнення до основної системи опалення.
- Повітряні каміни, для них не потрібен резервуар, теплозахист простіший та не доведеться підключати його до трубопроводу. Але такий камін прогріває повітря тільки навколо себе. Підвищити ефективність допоможуть повітряні канали, проведені в стінах між кімнатами. Складнощі залишаються все ті ж, що і з водяним контуром: низький ККД, необхідність постійно підкидати дрова і стежити за горінням.
Якщо у вас залишилися питання щодо газових або твердопаливних котлів та альтернативних джерел опалення, звертайтеся до нас! Компанія «ЕкономТепло» пропонує великий асортимент обладнання та комплектуючих до нього.