ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Альтернативні джерела опалення приватного будинку

Альтернативні джерела опалення приватного будинкуНайпоширеніший спосіб опалення приватного будинку – газовий котел. Але іноді магістраль знаходиться занадто далеко, тому підключення може бути дуже дорогим. Та й опалювати будинок газовим котлом не є дешевим задоволенням. І тоді настає час альтернативних джерел тепла: як постійних, так і додаткових, для заміни основного котла.

1.Теплові насоси

На сьогоднішній день, напевно найдешевший (не в плані придбання, а в плані використання) та найбільш ефективний спосіб опалення. Він використовує природну енергію та перетворює її на тепло. З недоліків – підключення до електромережі, але зате такий насос цілком може бути основним та єдиним джерелом тепла в будинку.

  • Повітряні моделі простіші та дешевші в монтажі. Але взимку, із зниженням температури, їх ефективність та потужність знижується. Тому, разом з повітряним тепловим насосом краще використовувати газовий або електричний котел, який буде допомагати тепловому насосу у глибоких мінусових температурах. З практики, електричний або газовий котел працює менше 10% від загальної потреби. Тому саме повітряний тепловий насос набуває найбільшої популярності у європейських країнах починаючи з 2017 року.
  • Ґрунтові моделі – повноцінна самостійна система, яка не залежить від сезону і температури за вікном. Такий насос здатний повністю забезпечити будинок теплом. Таке рішення потребує більше часу та коштів для його втілення. Найбільш трудомістким буде будівництво геотермального поля. Сама ж вартість ґрунтових робіт дуже залежить від самих ґрунтів. Тому ціна комплексного рішення з ґрунтовим тепловим насосом у Львові, чи Києві або ж у горах буде дуже відрізнятись.

2.Сонячні колектори

Сонячні колектори в основному використовуються як додаткове джерело тепла. У зимову пору року інтенсивність і тривалість сонячної активності набагато слабкіші в наших широтах, що позначається на ККД обладнання. Але це хороший спосіб скоротити витрати для підігріву води та басейну.

Головна перевага геліосистем в тому, що сонячна енергія повністю безкоштовна. Окрім того вони екологічні, не забруднюють атмосферу і навколишнє середовище, а при сприятливих умовах дозволяють знизити витрати на тепло до 30%.

Що ще?

Крім теплових насосів і геліосистем є і більш прості варіанти.

  • Можна встановити кондиціонери – в кожну кімнату. Вони хороші ранньою весною чи пізньою осінню, дозволяючи запустити котел пізніше. Для зручності синхронізації і регуляції використовуються спеціальні термостати. Але не всі кондиціонери можна використовувати в мороз, а витрати на електроенергію все одно залишаються. Окрім того потрібно розраховувати на додатковий шум та надмірну сухість.
  • Камін з водяним контуром поєднується з котлом і загальною системою опалення. Усередині встановлюється резервуар з водою, яка прогрівається при горінні та надходить в радіатори чи теплі підлоги. Але камін не може працювати автономно: в нього регулярно потрібно підкидати дрова. Це скоріше приємне доповнення до основної системи опалення.
  • Повітряні каміни, для них не потрібен резервуар, теплозахист простіший та не доведеться підключати його до трубопроводу. Але такий камін прогріває повітря тільки навколо себе. Підвищити ефективність допоможуть повітряні канали, проведені в стінах між кімнатами. Складнощі залишаються все ті ж, що і з водяним контуром: низький ККД, необхідність постійно підкидати дрова і стежити за горінням.

Якщо у вас залишилися питання щодо газових або твердопаливних котлів та альтернативних джерел опалення, звертайтеся до нас! Компанія «ЕкономТепло» пропонує великий асортимент обладнання та комплектуючих до нього.


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.