
Бойлери відрізняються такими основними характеристиками:
1.Тип нагріву. Бойлер може нагріватися:
- За допомогою електричного тену
- За допомогою внутрішнього теплообмінника (водонагрівач непрямого нагріву)
- За допомогою внутрішнього теплообмінника + електротену. Цей тип називається комбінованим.
Порада:
- Для квартир з централізованим опаленням однозначно потрібно обирати бойлери з електричним теном.
- Якщо це квартира з індивідуальним опаленням, а саме з газовим – то бойлер, по великому рахунку, Вам взагалі не потрібен. Газовий двоконтурний котел непогано справиться з нагрівом води.
- Якщо ж це квартира або приватний будинок з тепловим насосом або газовим конденсаційним котлом, і для Вас важливий комфорт (Вас не влаштовують ситуації на кшталт: Ви в душі і в один момент вода починає текти або значно холоднішою, або дуже гарячою) – тоді Вам однозначно потрібно обирати бойлер з внутрішнім теплообмінником.
- Якщо ж це приватний будинок з твердопаливним котлом, то найкращим рішенням буде комбінований бойлер. Взимку він буде грітися від твердопаливного котла, а влітку, щоб не розпалювати твердопаливний котел, бойлер буде нагріватися від електротену.
2.Об’єм. За своєю суттю бойлер – це резервуар, в якому зберігається і нагрівається вода. Тому потрібно правильно вибрати об’єм, який варіюється від десятка до сотень літрів.
Порада:
Варіанти для квартири:
- 30 літрів достатньо для квартири однієї людини (варіант для холостяків);
- 50 літрів цілком вистачить на душ і мийку на кухні (для тих самих холостяків);
- 80-100 літрів – хороший варіант, якщо в проживає двоє дорослих людей і діти. Дорослі переважно приймають душ. Один за одним прийняти ванну буде складно.
Варіанти для приватних будинків:
Тут прийнято рахувати хоча б 50-75л на одну особу. Тобто: якщо сім’я з 4 осіб, то бойлер потрібно підбирати від 200-300л.
З таким об’ємом можна вмиватися не тільки в душі, а й сміло приймати ванну. Хоча для деяких ванн і цього об’єму буде замало.
3.Форма. Найчастіше зустрічаються бойлери-діжки. Вони прості у виготовленні та монтажі, представлені у великому асортименті та порівняно недорогі. Але є два мінуси – такий водонагрівач складніше вписати в інтер’єр і він займає багато місця.
Прямокутні бойлери більш сучасні і ергономічні. Можна підібрати відтінок корпусу під іншу побутову техніку або меблеві фасади. Такий водонагрівач легко встановити в нішу, але коштує він дорожче, а асортимент менший.
4. Покриття бака. Нержавіюча сталь – універсальний матеріал. Вона не така міцна, як емальована, тому гірше переносить гідравлічні удари. Але зате вона менш чутлива до корозії, а покриття не тріскається і не відшаровується при поганій якості води. Нержавійка служить від 10 років, а після пасивації – ще довше. Слабке місце такого бойлера – шви. При зварюванні хром, що забезпечує захист від корозії, випаровується.
Емаль добре витримує навантаження. Є моделі з більш дорогим напиленням: сріблом, титаном, склокерамікою. Спеціальний склад захищає сталь від руйнувань. Шви в таких бойлерах надійно захищені. Емаль обволікає поверхню, подібно сітці, і підлаштовується під температурні перепади. Але при цьому вона може тріскатися згодом. А водонагрівачі з багатошаровим покриттям коштують дорожче.
Скляне покриття майже не використовується. Воно добре тримає тепло, але занадто чутливе до механічних впливів.
5. Електронагрівачі. Мокрі ТЕНи встановлені всередині резервуара і нагадують кип’ятильник. Їх переваги – простота, доступність і ефективність. Недоліки – утворення відкладень і необхідність стежити за якістю води.
Сухі ТЕНи не контактують з рідиною і закриті спеціальної колбою або кожухом. Такий агрегат безшумний, не чутливий до якості води, добре виробляє тепло і довго остигає. Він більш технологічний, але коштує дорожче.
6. Час нагріву
Проточні водонагрівачі прогрівають воду відразу, без довгого очікування. Вони компактні, але споживають багато електрики і не можуть дати таку стабільність, тобто прогрівають воду не так рівномірно.
Час нагріву бойлерів залежить від їх об’єму та потужності електротену або внутрішнього теплообмінника. Це може бути і 15 хвилин, і 3 години. В середньому, електричний тен потужністю 2 кВт нагріє 100 літрів води (з 10ᵒС до 40ᵒС) за 1 годину 45 хвилин. Якщо це був би бойлер з внутрішнім теплообмінником, призначений спеціально для теплових насосів, то 100 л води було б нагріто з 10ᵒС до 40ᵒС приблизно за 20-25 хвилин.
А якщо у вас залишилися інші питання щодо вибору водонагрівача – на них з легкістю дадуть менеджери нашої компанії «ЕкономТепло»!