ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Як правильно підібрати акумуляційну ємність?

Як правильно підібрати акумуляційну ємність?

Акумуляційні ємності використовуються для стабільної роботи систем з твердопаливним котлом. Температура за вікном протягом дня постійно коливається, а отже котел потрібно регулювати для стабільної роботи. Буферна ємність дозволяє працювати котлу з максимальним ККД.

Коли на вулиці не дуже холодно, то будинку потрібно менше тепла. Тому твердопаливний котел буде горіти не так інтенсивно. А коли котел горить не інтенсивно – у продуктах горіння підвищується вміст сажі і смоли, які налипають на стінки конструкції і засмічують димохід. Це означає, що збільшаться витрати та й за котлом складніше доглядати і вичищати… Знадобиться постійне техобслуговування.

Найкраще твердопаливні котли працюють у вузькому високотемпературному режимі і на повну потужність. Якщо її зменшувати, то падає ефективність за рахунок збільшення вмісту вуглекислого газу. А опалювальна система  навпаки – економніша в низькотемпературному режимі. Цю проблему і вирішує тепло-акумулятор.

Буферна ємність дозволяє переробляти паливо з максимальним ККД. Вся теплова енергія зберігається в акумуляторі, звідки її в разі потреби забирає система опалення. Таким чином можна скоротити витрату пального на 20-30%.

Акумуляційні ємності відрізняються в першу чергу об’ємом, який потрібно підбирати з урахуванням потужності котла, площі приміщення та якості теплоізоляції будівлі. Всі ситуації індивідуальні, але ми спробуємо дати кілька загальних рекомендацій.

Як розрахувати об’єм теплоакумулятора з урахуванням площі будинку?

Ніяк! Акумуляційна ємність не підбирається під площу будинку!

Акумуляційна ємність і потужність котла

Якщо розраховувати об’єм резервуара виходячи з потужності котла, то потрібно 25-65 літрів на кожен кіловат. Таким чином: для 22 кВт знадобиться ємність об’ємом 550-1430 літрів.

Але яку ж обрати ємність? Різниця в 1000л…

Чіткої, однозначної відповіді надати ми не можемо. Не можемо, тому що це залежить від багатьох факторів, таких як: потужність котла та тепловтрати будинку, чи має твердопаливний котел гріти воду влітку, чи має він гріти басейн… Але давайте розглянемо 2 приклади:

Приклад №1. Припустимо, що у нас є твердопаливний котел потужністю 22 кВт, який має обігрівати будинок площею 250 м². Будинок не дуже добре утеплений, тому тепловтрати складають 22 кВт. В такому варіанті, ми б не радили брати дуже великий об’єм буферної ємності. В даному випадку об’єму 500-750 літрів було б абсолютно достатньо… Якщо використати буферну ємність, наприклад об’ємом 1500л, то нагріти такий об’єм при таких умовах буде вкрай складно. Тому Ви фактично отримаєте майже такий самий результат, як і з ємністю 500л. А можливо і гірший, враховуючи вартість акумуляційної ємності більшого об’єму…

Приклад №2. Припустимо, що у нас є такий самий твердопаливний котел потужністю 22 кВт, який має обігрівати будинок площею 250 м². Але будинок вже побудований за сучасними технологіями, він добре утеплений, тому тепловтрати є значно нижчими і складають всього 10 кВт. В такому варіанті краще обрати буферну ємність об’ємом 1000-1500л. В даному випадку котлу буде хватати потужності і для обігріву будинку, і для паралельного нагріву буферної ємності… У прикладі №2 ми отримаємо не тільки економію палива за рахунок акумуляційної ємності, а й комфорт у вигляді більш тривалого проміжку часу між закладками котла. Тобто, Вам не прийдеться часто підкидати дрова. Якщо більш конкретніше, то сам котел буде горіти 3-4 години + акумуляційна ємність нагріта до 80°С зможе ще віддавати тепло протягом 5-8 годин. Отже підкидати дрова буде потрібно 2-3 рази на добу.

Підсумок. Якщо відверто, то підбір акумуляційної ємності не таке просте завдання, як здається на перший погляд. Насправді факторів, які впливають на вибір об’єму акумуляційної ємності є значно більше. Але ми не впевнені, що Вам потрібно так глибоко вникати в це питання… Краще довірити це завдання фахівцям. Тому звертайтеся до нас, ми допоможемо визначитися з вибором!


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.