ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
 • ua
 • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Основні проблеми у використанні твердопаливного котла

Основні проблеми у використанні твердопаливного котла

Ідеального обладнання не існує. Рано чи пізно щось виходить з ладу, псується, виникають питання. Навіть найкращі, найякісніші твердопаливні котли від цього не застраховані. Тому варто підготуватися заздалегідь. Отож зараз ми розберемо кілька основних проблем і їх причини.

 1. Дим виходить в приміщення при завантаженні палива в топку. Причина №1 – неправильна конструкція димоходу, отже тяги не вистачає, щоб вивести весь дим. Обов’язково потрібно проконсультуватися з інженерами ще на етапі проектування. Важливі висота, діаметр, кут розташування димоходу і матеріали, з яких він зроблений. Причина №2 – димохід забитий сажею, через неправильне підключення твердопаливного котла.
 2. Теплообмінник котла постійно вкривається смолою. Причин може бути декілька: неякісне паливо, яке не згорає повністю, низька температура горіння, недостатній приплив повітря, нестача тяги в димоході, але основна причина – це, знову ж таки, неправильно змонтований твердопаливний котел.
 3. Котел перегрівається. Причини можуть бути найрізноманітніші. Наприклад: надмірне тепло зберігається через несправність циркуляційного насосу, або для Вашого приміщення потрібно менше тепла, ніж генерує котел. У твердопаливних системах складно регулювати потужність, тому пристрій продовжує нагріватися, поки температура не підніметься до точки кипіння і не спрацює захисний клапан. Найчастіше котел перегрівається при аварійному вимкненні електроенергії. Цю проблему можна вирішити заздалегідь, встановивши акумуляційну ємності і джерело безперебійного живлення.
 4. Паливо згорає не повністю. Потрібно прочистити котел і переналаштувати регулятори. Є ймовірність, що тяга димоходу є замалою. Якщо проблема залишається, то потрібно звернутися до фахівців.
 5. Тече конденсат з котла та димоходу. Це відбувається, якщо в котел повертається надто низька температура зворотного теплоносія. У різних твердопаливних котлів, необхідна температура зворотного теплоносія є різною.
 6. З димоходу йде чорний дим. Причин дві – нестача припливного повітря або неякісне паливо.
 7. Температура в опалювальній системі не піднімається. Швидше за все Ваш котел, знову ж таки, неправильно змонтований або неправильно налаштований.

Як можна помітити, майже всі проблеми з твердопаливними котлами виникають від неправильного монтажу твердопаливного котла. Тому установкою котельного обладнання та комплектуючих до нього повинні займатися тільки досвідчені фахівці. Майстри компаній «ЕкономТепло» вже готові допомогти!


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.