ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Види дров для опалення

Види дров для опалення

Для котлів та систем опалення використовуються кілька видів твердого палива – дерево, вугілля, торф, горючі сланці. Деревина – найпоширеніша і доступна, екологічна та різноманітна. Не рекомендується брати породи з високим вмістом смол – вони осідають на внутрішніх поверхнях і забивають димохід.

Чим щільніша деревина – тим довше вона розгорається, але потім довше дає тепло.

Хвойні породи

Через високий вміст смол використовувати хвойні дрова для обігріву житлових приміщень не рекомендується. Крім того, вони швидко і занадто інтенсивно прогорають.

Листяні породи

Листяні дрова щільніші за структурою та довше горять з високою тепловіддачею. Вони дають менше гарі та кіптяви, отже димохід менше засмічується. Плодові породи дають ще й характерний аромат. Тому їх часто використовують в літніх кухнях, для розпалювання гриля або для копчення. Загалом, свої особливості є у кожного сорту:

  • Вільху не потрібно додатково сушити, при горінні вона мало димить, а випаровування сприяє самоочищенню димоходів.
  • Осика, як і вільха, сприяє природному очищенню внутрішньої поверхні і димоходів. У ній містяться особливі речовини, що розм’якшують відкладення кіптяви і сажі. Вони стають пухкими, розшаровуються і самі обсипаються в топку. Але, з точки зору тепловіддачі, осика недостатньо ефективна. Тому часто її використовують саме для очищення або для прискорення розпалювання разом з більш щільними за структурою сортами.
  • Дуб дає високу тепловіддачу, завдяки чому виходить економічним навіть при своїй чималій ціні. Часто його поєднують з дровами інших порід, щоб продовжити горіння однієї закладки. Дубові дрова важче і довше розпалюються, тому не варто брати занадто товсті колоди.
  • Тополю і вербу використовувати для житла не рекомендується – це низькосортні дрова. Вони швидко згорають, погано гріють, істотно зростає витрата. Основна причина популярності – низька ціна. Але потрібно розуміти, що розхід такого палива буде набагато більшим.
  • Береза ​​- традиційний варіант для бань і саун. Вона цінується за аромат і природні антисептичні властивості. Колоди швидко розпалюються за рахунок високого вмісту дьогтю, а потім – рівномірно горять зі стабільною інтенсивністю. Це хороший матеріал для прискорення розпалювання більш щільних і важких сортів.
  • Липа довго розгорається, але так само довго і інтенсивно горить. Такий котел прогрівається швидше, тому її часто використовують як альтернативу березі. Вважається, що вона теж має оздоровлюючий ефект.

Залишилися ще питання щодо вибору та експлуатації твердопаливних котлів і будь-яких інших опалювальних систем? Звертайтеся до нас в «ЕкономТепло»!


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.