ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Беушний котел – ризик чи ефективне капіталовкладення

Зміст:

«Як можна перевірити твердопаливний котел, який був у користуванні, щоб знати скільки він ще прослужить часу?», – одне з найпоширеніших питань цього року.

Дізнатись скільки часу ще прослужать вживані твердопаливні котли одразу неможливо! Існує багато потенційних загроз і негативних факторів, яких не можливо виявити при візуальному огляді, а детальна цифрова діагностика річ дорога. Справа в тому, що найбільш поширені дефекти знаходяться всередині котла.

Котел може виглядати, як новий, але може мати «слабинку на теплообміннику», яка може вже невдовзі дати про себе знати. Якщо котел на тверде паливо вже потік в одному місці, то заварити його важко, бо заварюєш в одному місці, а метал «стягується» і робиться слабинка в іншому. Таким чином цей процес може тривати доти, доки хватить терпіння у власника й він не купить іншого котла.

А інколи беушний котел може бути закопченим та візуально виглядати не дуже, але мати ще сильний теплообмінник, який може прослужити ще доволі багато часу при правильному монтажі.

Тому ми при консультації кажемо, що визначити скільки часу ще прослужить вживаний твердопаливний котел при візуальному огляді неможливо!

 

Коли вигідно купувати твердопаливний котел б/у.

Існують ситуації, коли купувати користований твердопаливний котел є доречно. Це наприклад тоді, коли це тимчасове рішення для джерела тепла в приміщенні. Основним для людини в цій ситуації буде на одну зиму поставити дешевий опалювальний прилад, який би забезпечував мінімальним теплом в будинку, поки там тривають ремонтні роботи й ще ніхто там не живе.

Ось приклад: ми зробили розводку низькотемпературної системи опалення в приватному будинку літом одного року, а опалювальний прилад – тепловий насос, ставився навесні наступного року. Впродовж зими там робились ремонтні роботи і потрібно було вирішити підтримання мінімальної температури в приміщеннях з мінімальними капіталовкладеннями та мінімальними затратами для обігріву (електричним котлом було б дорогувато опалювати, плюс була замала електрична потужність на вході для одночасної роботи електричного котла та інших електроінструментів).

Клієнт придбав за доступною ціною вживаний твердопаливний котел і зиму перезимував на ньому. Тобто цей котел – це було просто тимчасове рішення опалювального приладу на один сезон.

 

Чому ми не займаємось продажем беушних твердопаливних котлів.

Ми не займаємось продажем беушних твердопаливних котлів, тому що купуючи якусь річ, покупець вважає, що продавець несе певні зобов’язання перед ним, а нести якісь певні зобов’язання за річ в якій впевненості немає жодної немає змісту.

Ризик купівлі твердопаливного котла б/у, який був в користуванні.

Ризик купівлі твердопаливного котла б/у, який був в користуванні.

Звернувся одного разу до нас клієнт, який хотів замінити газовий котел на новий, радіатори з чавунних на сталеві, а також встановити твердопаливний котел.

З’ясувалось, що клієнт хотів, щоб ми йому змонтували котел на тверде паливо, який вже був в користуванні. У його сусіда був польський твердопаливний котел, який був замалий йому по потужності, тому він хотів його продати. Сусід клієнта запевнив, що це хороший польський виробник і прослужить ще не один рік, тому що сусіду казали, що в цього польського котла теплообмінник виготовлений з шестиміліметрової котлової сталі.

Ми попереджали нашого клієнта, що купуючи беушний твердопаливний котел є ризик того, що він прослужить зовсім небагато часу. Але клієнт стояв на своєму і сказав що в даний момент варіант з беушним котлом для нього є більш прийнятним, бо різниця між новим котлом українського виробництва з гарантією 5 років, який ми пропонували, та користованим польським, який йому пропонує сусід складає біля 10 000 грн і він більше довіряє польському виробнику, ніж українському.

Коли монтаж паливної з цим беушним польським котлом на дровах був завершений, вирішили перевірити систему на герметичність. Як тільки запустили теплоносій в систему опалення робочий тиск в ній не тримався та постійно падав.

Найчастіше витік знаходиться на одному із механічних з’єднань. Перевіривши їх, ми розуміли, що «чуда не буває», якщо падає тиск, то десь є витік теплоносія.

Діагностика камери згорання виявила тріщину в зварному шві, яка і була причиною поломки.

Як виявилось цей польський котел пропрацював в сусіда всього 3 роки… Він був змонтований неправильно по схемі «дві труби». Під час його роботи в ньому відбувався процес низькотемпературної корозії, оскільки в схемі підключення не було так званого малого кола з трьохходовим термічним клапаном і в котел поверталась холодна зворотка.

Як далі розвивалась ситуація із сусідом, який продав цей котел, який потік не пропрацювавши ні секунди часу, ми чесно кажучи не знаємо.

На наступний день наш клієнт звернувся з запитом придбання нового твердопаливного котла та його монтажу.

 

Рішення

Ми провели клієнтові новий котел через європейську програму купівлі енергоефективних товарів в кредит з відшкодуванням 35% від їх вартості. Клієнт отримав компенсацію 359 євро, тобто фактично отримав новий котел з гарантією 5 років за ціною польського беушного котла.

Ще добре, що ця вся історія відбувалась літом, коли був час на демонтаж/монтаж і всі пов’язані з цим процедури, а також що ця ситуація не відбулась зимою, ще й у випадку, коли твердопаливний котел є єдиним джерелом тепла в будинку.

Все було б супер, якби не те, що клієнтові довелось заплатити за додаткові роботи з демонтажем польського беушного котла та нового українського.

Тому рекомендуємо зважити на всі ризики при купівлі беушного твердопаливного котла. Не завжди дешевше рішення є кращим.


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.