ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

 • ua
 • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Парапетні газові котли

Значно вигідніше використовувати газові котли, ніж централізоване опалення, однак їх встановлення у квартирі часто неможливе. Цю проблему вирішує парапетний котел, що має компактні розміри, зручний у користуванні, багатофункціональний та дозволяє заощадити.

Даний вид нагрівальних приладів підходить для монтажу в приміщеннях невеликої площі, наприклад, в стандартній міській квартирі чи офісі. Він не займе багато місця на кухні під вікном. Досконала система димовидалення робить цю техніку абсолютно безпечною, до того ж, завдяки надійній автоматиці, обладнання здатне тривалий час працювати без людського втручання.

Що таке парапетний котел?

Парапетний газовий котел – це особливий опалювальний прилад, обладнаний камерою згоряння закритого типу. Сама камера знаходиться ззовні приміщення, тож ризик загазованості через збій роботи котла або погану вентиляцію мінімальний. На відміну від стандартного котла парапетний не потребує величезного димоходу, що виводиться крізь покрівлю та має обов’язково ставитись на облік газовою службою, яка попередньо перевіряє його на відповідність вимогам до котельного обладнання.

Що таке парапетний котел?

Канал відведення продуктів згоряння та припливний клапан, що підводить повітря в топку котла, розташовані всередині коаксіального дефлектора, проведеного крізь стіну будівлі горизонтально.

Цілком вистачить коаксіального димовідвідного каналу зробленого з пари труб, розміщених одна в одну, щоб одночасного виводити чадний газ та подавати кисень. Труба меншого діаметра розташовується всередині труби з великим діаметром, щоб між ними утворився вільний простір. Через цей простір відбувається забір повітря для горіння газу. Через внутрішню трубу виходять на вулицю продукти окислення енергоносія. Оскільки забір повітря відбувається не з приміщення, для парапетних нагрівальних приладів не потрібна окрема котельня з хорошою вентиляцією. А завдяки отворам на корпусі приладу, немає потреби у додаткових радіаторах.

Якщо правильно все розрахувати та підібрати відповідну модель, то цього буде достатньо для повноцінного опалення житла. Встановлюється котел так само, як конвектор – шляхом підключення агрегату до водо- та газопроводу з використанням сполучних патрубків (якщо котел на два контури) і фіксації на стіні спеціальними кронштейнами. Димохід можна прокласти безпосередньо в зовнішній стіні, на якій буде розташований сам прилад.

Схема роботи теплогенеруючого пристрою проста: при включенні газового котла за допомогою п’єзозапалювача підпалюється запальний пальник. Далі газ надходить до основного пальника і відбувається нагрів теплообмінника. Потім від нього прогрівається бак теплоносія, який бере участь в опаленні. У двоконтурних моделях крім теплообмінника над топкою розміщено змійовик-водонагрівач. ​Автоматика дає сигнал при нагріванні до дев’яноста градусів і котел відключає запальний пальник. Після охолодження процес повторюється. Температура підтримується автоматично на заданому рівні.

При перебоях з постачанням газу або аварійному перекритті котел автоматично вимикається. До того ж парапетні прилади не такі вимогливі до тиску в газопроводі, а енергонезалежним моделям не потрібне електроживлення. Їх коаксіальний димохід може встановлюватись як вертикально, так і горизонтально, що розширює можливості монтажу.

Основні відмінності та характеристики газового парапетного котла

Найголовнішою відмінністю агрегатів такого типу є ізольована, тобто закрита камера згоряння. Це дозволяє знизити об’єми кисню, що спалюється, та підвищити безпеку користування. Котел парапетного типу поєднує найкращі якості газових і конвекторних агрегатів, його легко обслуговувати, а ремонт недорогий.

Вони можуть відрізнятися за такими параметрами:

 1. Способом монтажу:
 • настінні;
 • підлогові.
 1. Кількістю контурів:
 • одноконтурні;
 • двоконтурні.
 1. Наявністю автоматики:
 • енергозалежні;
 • енергонезалежні.

Також прилади діляться на лівосторонні та правосторонні. У лівосторонніх моделей автоматична система управління розташована на лівій стороні приладу, а патрубки підключення – справа. У правосторонніх апаратів усе навпаки.

Окрім цього обладнання класифікують за продуктивністю – від 15 кВт до 40 кВт. В інструкції вказана опалювальна площа та продуктивність водогрійної системи, проте не варто забувати про споживання палива. Чим потужніший котел, тим більше газу він споживає, тому купувати опалювальний прилад з «запасом» не варто, це лише збільшить рахунок за газ. Щоб розрахувати правильну потужність, потрібно застосувати просту формулу: 2 кВт на 10 квадратних метрів опалювальної площі.

Одноконтурні котли оснащуються звичайним теплообмінником зі сталі товщиною 3 мм, що забезпечує довговічність обладнання і високу швидкість теплообміну. Двоконтурний комплектується додатковим мідним змійовиком. Підігрів води можливий тільки проточним способом. Як теплоносій не можна використовувати воду с системи ЦВ або її необхідно попередньо відфільтрувати.

Габарити приладу залежать від продуктивності і кількості контурів. Тож одноконтурний буде меншим та легшим за прилад, оснащений двома контурами. Якщо ж порівнювати два одноконтурних котли, то більшим буде той, чия продуктивність вища. Це пояснюється розмірами газового пальника і теплообмінника.

Перед тим, як обрати парапетний газовий котел, потрібно врахувати наступні параметри:

 1. Вартість.
 2. Потужність.
 3. Набір функцій.
 4. Тип використовуваного теплоносія.
 5. Вид пальника.
 6. Особливість димовідведення.
 7. Місце встановлення.
 8. Наявність або відсутність автоматичного управління.
 9. Потреба в електроенергії.

Настінне обладнання невеликої потужності за доступною ціною ідеально підходить для використання у квартирах. Газовими настінними котлами великої потужності в основному комплектуються складні системи опалення, що працюють за каскадним принципом. Їх особливістю є наявність в контурі одразу кількох котлів. Парапетні підлогові котли – це міні-котельні, їх потенціалу вистачить для обігріву площ у кілька тисяч квадратних метрів.

Конструкція газового парапетного котла

Він має стандартну прямокутну форму, що значно полегшує монтаж. Порошкове покриття з зовнішньої і внутрішньої сторони корпусу робить його стійким до утворення корозії навіть в умовах підвищеної вологості, наприклад, на кухні. В комплект входять:

 • сталевий корпус, який при нагріванні виконує роль конвектора;
 • пальник і газовий клапан;
 • теплообмінник;
 • повністю герметична камера згорання закритого типу;
 • газохід.

Усередині корпусу розташована топка, схована в особливий відсік. У відсік також вбудовано газовий пальник, термопару та блок розпалу, зібраний на п’єзоелектричному елементі. Теплообмінник знаходиться у верхній частині топки. У двоконтурних моделях крім теплообмінника над топкою розміщено змійовик-водонагрівач.

Конструкція газового парапетного котла

Замість трубопроводу до топки підводиться коаксіальний дефлектор, що відводить продукти горіння і підкачує свіже повітря до пальника. Роботою такого котла керує газовий автомат на магнітних клапанах, що перекривають паливний канал по сигналу від термопари топки. Тому під термопарою завжди горить невеличкий газовий факел, що живиться спільно з пальником. Якщо він згасне, то автоматика перекриває подачу газу в котел.

Окрім того, газовий автомат дозволяє регулювати потужність котла, обмежуючи приплив палива до пальника. Для цього на регулюючому вентилі є шкала з 7-10 поділками. Конструкція газового автомата і системи п’єзоелектричного розпалювання не потребує електроживленні, тому деякі парапетні котли працюють без підключення до розетки.

Система безпеки складається з:

 • термометра;
 • термопари;
 • датчика тяги.

Підлогові парапетні котли будовою не відрізняються від настінних аналогів. Різниця лише в потужності обладнання. Зі збільшенням потужності зростають вага і габарити приладу. Монтаж може проводитись у будь-якому зручному місці. Головна вимога – обладнання потрібно розташовувати близько біля стіни, щоб вивести коаксіальний димохід на вулицю.

Переваги парапетних котлів

Основною перевагою газових опалювальних систем є невисока ціна енергоносія. До основних плюсів самого парапетного пристрою належать:

 1. Відсутність обмежень по монтажу. Парапетні котли можуть встановлюватись в приміщенні будь-якого розміру.
 2. Інертність до зовнішніх умов. Такі фактори, як якість теплоносія, вентиляція в приміщенні, тиск в системі на ефективність роботи парапетних котлів не впливають.
 3. Універсальність підключення. Патрубки для приєднання труб знаходяться з одного боку корпусу. Залежно від місця установки парапетного котла нескладно вибрати модель (ліво- або правосторонню), що відповідатиме вимогам.
 4. Комплексний обігрів приміщення. Наявність отворів в корпусі парапетного котла дозволяє йому одночасно виконувати функцію радіатора (конвектора), що дає можливість спростити схему всієї системи опалення житла шляхом зменшення кількості батарей.
 5. Агрегат прекрасно працює на будь-якому паливі. Можна використовувати магістральний газ або зріджений (балонний). При переході на інший вид палива (електрику, зріджений газ) не потрібно купувати новий котел, бо парапетні моделі можна легко переналаштувати.
 6. Компактні розміри. Габарити дозволяють встановити парапетний газовий котел всередині невеликої квартири, власники якої вирішили провести індивідуальне опалення, наприклад, під кухонним столом або в ніші біля вікна. Головне, щоб туди діставала розводка газових труб.
 7. Якісне відведення диму. Це забезпечується коаксіальними трубами, які можна прокладати під будь-яким зручним кутом.
 8. Зручність управління. Автоматика слідкує за станом теплоносія та рівнем тиску всередині труб. Якщо його температура вища за попередньо встановлені параметри, датчики відразу ж посилають сигнал на головний пульт, який включає систему охолодження, а також підбирає найбільш оптимальний режим роботи приладу, що дозволяє економити енергоресурси.
 9. Наявність п’єзоелектричного запалювача. Він дозволяє не залежати від наявності електричної енергії в приміщенні, особливо це зручно за містом, де часто трапляються перебої з електропостачанням.
 10. Великий вибір пристроїв з різною продуктивністю за доступною ціною.

Проте є декілька важливих застережень. Герметична камера складається з двох конструкційних елементів, які з’єднуються між собою пористим, термостійким матеріалом на основі полімерів. Якщо технічне обслуговування котла не проводити вчасно, то можна не помітити, як термопластик втратить свою герметичність. Чадний газ та інші отруйні складники відпрацьованих газів можуть потрапити в житлове приміщення і викликати отруєння. Саме тому своєчасне технічне обслуговування парапетних котлів є обов’язковим.

При використанні коаксіального димаря завжди є небезпека задування полум’я пальника сильними поривами вітру, тому при монтажі потрібно встановити також спеціальний захист від вітру.

Парапетні котли сьогодні можуть скласти гідну конкуренцію аналогічним повноцінним нагрівальним приладам, що працюють на газі. Адже, маючи компактні розміри, вони не поступаються звичайним котлам продуктивністю. Вони довговічні, ефективні, мають тривалий термін експлуатації та допоможуть розв’язати проблему опалення як в приватному будинку, так і в квартирі.

Купити парапетні газові котли у Львові пропонує компанія «ЕкономТепло». В наявності велика кількість моделей, в тому числі українського виробництва, а консультанти допоможуть розрахувати необхідну потужність, щоб обрати найоптимальніший за продуктивністю та ціною варіант. Також компанія займається монтажем, обв’язкою та сервісним обслуговуванням опалювальної техніки та систем водопостачання.


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.