ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
 • ua
 • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Двоконтурні газові котли

Завдяки двоконтурним котлам можна не тільки опалювати житло, але і забезпечувати його гарячою водою. Популярність цих універсальних пристроїв пояснюється невеликими розмірами й простотою експлуатації.

Їх можна встановити як у міській квартирі, так і у приватному будинку. Врахувавши технологічні можливості та функціональність найпопулярніших моделей, можна обрати газовий котел, який максимально відповідатиме потребам та технічним вимогам помешкання.

Зазвичай двоконтурні котли являють собою міні-котельні, оснащені всіма необхідними функціями. Сучасні моделі здатні ефективно вирішувати завдання обігріву житлових приміщень та забезпечення мешканців гарячою водою для господарських потреб.

Двоконтурні газові котли Львів

Настінний варіант найбільш практичний і зручний, а наявність автоматики гарантує його надійність. Невелика вага досягається завдяки теплообмінникам з міді, нержавіючої сталі чи біметалічного матеріалу. Замість накопичувальної ємності для гарячої води, як в одноконтурних моделях, у конструкції використовується проточний спосіб підігріву. Для створення необхідного тиску в системі встановлений циркуляційний насос. Всі інші елементи конструкції (датчики, автоматика, основні й запобіжні клапани, газовий пальник) мають невеликі розміри та компактно розміщені всередині корпусу.

Особливості приладів. Чим двоконтурні відрізняються від одноконтурних котлів?

Кількість контурів – одна з базових характеристик котлів. Одноконтурний агрегат нагріває теплоносій, що циркулює по трубах опалення, а для забезпечення гарячого водопостачання (ГВП) потрібно додатково встановити бойлер непрямого нагріву з вмонтованим теплообмінником, а це – зайві витрати та пошук місця для розташування двох приладів. У двоконтурному котлі опалювальна техніка та водонагрівач об’єднані в одну конструкцію, щоб одночасно вирішувати обидва завдання. У двоконтурному котлі окрім первинного теплообмінника є ще додатковий, який призначений для забезпечення ГВП, а також трьохходовий клапан, що керує рухом теплоносія (опалення/гвп).

У кожного котла свій режим роботи, встановлений виробником. Але для опалення механізм дії приблизно однаковий:

 • якщо температура в приміщенні знижується до певного рівня, автоматика запускає циркулярний насос і починається рух теплоносія;
 • одночасно вмикається пальник;
 • теплоносій, проходячи крізь теплообмінник, нагрівається і розносить тепло по системі;
 • доходячи до радіаторів, теплоносій поступово остигає і повертається до котла, де знову нагрівається;
 • коли задана температура досягається, пальник відключається, а теплоносій деякий час ще продовжує циркулювати (режим постциркуляції);
 • поки температура знаходиться в межах норми, котел не працює, але при її зниженні від встановленої межі (зазвичай на один градус Цельсія), система знову запускається.

У різних котлах цей алгоритм роботи може мати деякі відмінності. При підігріві води для ГВП процес схожий, різниця лише в тому, що пальник включається при відкритті крана гарячої води. При цьому триходовий клапан перемикається і замикає теплоносій всередині котла. Гарячий теплоносій нагріває вторинний теплообмінник, який підігріває проточну воду. Нагрівання припиняється при закритті крана або при досягненні порогового значення. Після того як загасає пальник, циркуляційний насос ще працює, поки не охолоне теплообмінник.

Схема роботи

Схема роботи двоконтурних газових котлів

Прилад складається з таких елементів:

 1. Пальник. Є головним модулем опалювального котла, розміщується у камері згоряння. Завданням пальника є нагрівання теплоносія і вивільнення теплової енергії для контуру ГВП. Щоб точно підтримувати необхідну температуру, цей елемент оснащується системою автоматичного управління горінням.
 2. Камера згоряння. Буває відкритого або закритого типу. Закриті конструкції комплектуються вентилятором, який здійснює подачу повітря і відведення диму.
 3. Циркуляційний насос. Відповідає за створення примусового руху теплоносія всередині опалювальних труб і за ефективність роботи ГВП.
 4. Триходовий клапан. Завдяки цьому пристрою котел має можливість перемикатися на функцію підігріву води для гарячого водопостачання.
 5. Основний теплообмінник. Завдяки йому забезпечується підігрів води, яка згодом надходить в опалювальні труби.
 6. Вторинний теплообмінник. Відповідає за нагрів води для ГВП.
 7. Автоматичні прилади. Забезпечують контроль параметрів роботи обладнання, стежачи за рівнем нагріву теплоносія і води. Дають можливість коригувати роботу пальника, управляти різними вузлами, підтримувати полум’я, фіксувати проблеми тощо.

Простір внизу корпусу призначений для відводів комутації опалювального контуру, гарячого і холодного трубопроводу, газової підводки.

Деякі модифікації газових двоконтурних котлів комплектуються спареними теплообмінниками, їх принцип роботи при цьому не змінюється.

Схема роботи пристрою досить проста та заснована на прогріванні теплоносія за допомогою теплообмінного елемента, встановленого в камері згоряння. Регулюється усе автоматичним блоком управління.

Про те, що потрібно обігріти приміщення, система дізнається через кімнатний датчик температури. Коли показник знижується, сигнал від датчика надходить системі. У роботу включається циркуляційний насос, який починає відводити воду зі зворотного патрубка, утворюючи тим самим область зниженого тиску в системі. Прогрітий теплоносій починає надходити в труби, заміщаючи недостачу води та компенсуючи розріджений тиск.

Для того, щоб підігріти воду в теплообміннику, одночасно з насосом автоматично включається пальник. Коли вода в системі нагрілася до конкретного рівня, датчики температури посилають сигнал про зниження активного функціонування пальника. Подача газу зменшується, а котел залишається в режимі очікування. Коли ж температура знизиться, автоматичне керування знову дасть сигнал для відкриття клапана подачі палива, щоб агрегат відновив обігрів приміщень. У такій системі теплоносій рухається по замкнутому контуру, тому наліт не утворюється.

У випадку з малим контурним кругом, в якому вода поповнюється з водопровідної системи постійним припливом, рекомендовано встановлювати фільтри для очищення, щоб різні домішки не осідали в патрубках.

Види двоконтурних газових котлів

Види двоконтурних газових котлів

Газове опалення сьогодні найпоширеніше, тому за наявності магістрального газопроводу та інших технічних можливостей встановлення двоконтурного котла повністю забезпечить будинок або квартиру і теплом, і гарячою водою.

За способом установки всі двоконтурні газові котли можна розділити на підлогові та настінні. Перші зазвичай потужніші, мають більшу вагу та розміри, тож для їх встановлення потрібно виділити чимало місця. При цьому кожен виробник висуває свої вимоги до розміру приміщення, наявності вентиляції, віддаленості до стелі тощо. Настінні моделі є більш компактними і можуть без проблем встановлюватись на кухні.

Як настінний, так і підлоговий двоконтурний газовий котел включає три основних модулі: пальник, теплообмінник і автоматику управління. Щоб зрозуміти, яку модель обрати, потрібно звернути увагу на ряд характеристик: потужність, спосіб установки, тип камери згоряння та пальника тощо.

Теплообмінники бувають двох видів:

 • роздільні. Складаються з первинного і пластинчастого модуля. У першому відбувається підігрів теплоносія з системи опалення, у другому – води для побутових потреб. Первинний модуль являє собою трубку з ребрами, пластинчастий – набір пластин. Модулі знаходяться в різних частинах котла, але пов’язані між собою;
 • бітермічні. Це дві металеві трубки різних діаметрів, вставлені одна в одну. У внутрішній відбувається нагрів води для гарячого водопостачання, у зовнішній – для системи опалення.

Системи з роздільним теплообмінником вважаються надійнішими. Це пов’язано з роздільним принципом циркуляції теплоносія. Система опалення є замкнутою, теплоносій циркулює по колу, а значить, утворення накипу мінімальне. Для ГВП нагрівається проточна вода, накипу утворюється більше, тому ця частина теплообмінника частіше вимагає ремонту або заміни. У бітермічному окремо замінити елементи не вдасться, доведеться одразу міняти весь теплообмінник. Тож заміна обійдеться дорожче.

При виборі двоконтурного котла слід також звернути увагу на матеріал, з якого виготовлено теплообмінник. Це може бути:

 • нержавіюча сталь – довговічний варіант, але з досить низькою тепловіддачею, а значить, і ККД котла буде нижчим;
 • мідь – оптимальний варіант за тепловіддачею та довговічністю, але досить дорогий.
 • алюмінієво-кремнієвий – новий вид матеріалу теплообмінника, тому поки складно сказати стосовно довговічності такого сплаву.

Найпопулярнішими є двоконтурні газові котли з мідним теплообмінником. До недоліків можна віднести високу хімічну активність та низьку температуру плавлення. Проте у сучасних моделях ці недоліки компенсуються: за перегрівом стежить автоматика котла, а для нейтралізації хімічної активності використовуються хімічно нейтральні матеріали в системі опалення, наприклад труби з поліпропілену або зшитого поліетилену.

атмосферні газові пальники

У настінних газових котлах встановлені атмосферні газові пальники. Вони бувають трьох видів і розрізняються за способом управління полум’ям:

 • одноступеневі – пальник не має проміжних положень. Він або горить, або ні. Щоб підтримувати необхідний режим, системі доводиться то запалювати, то гасити пальник, що не раціонально;
 • двоступеневі – вони мають два режими роботи. Потужність може бути встановлена на 100% або 50-60%. Показник регулюється автоматикою. Такі пальники є економнішими та точніше підтримують задану температуру;
 • модульовані – це найбільш економічний, але дорогий тип пальників. Потужність може бути виставлена в діапазоні від 10 до 100%. У газового котла з таким пальником мінімум циклів включення/виключення. Це забезпечує високу надійність і довговічність обладнання. Крім того, в порівнянні з іншими моделями витрата палива зменшується на 10-15%.

Автоматика – ще один неодмінний елемент газових котлів, який забезпечує безпечну роботу та дозволяє змінювати режими. Вона постійно відстежує такі ключові параметри:

 • тиск газу;
 • наявність тяги в димоході;
 • контроль полум’я.

Котел не ввімкнеться, якщо хоча б один з параметрів не в нормі. Крім того, автоматика виконує ще ряд додаткових функцій:

 • підтримує стабільну температуру. Причому існує два типи автоматики: перший контролює температуру теплоносія, другий – температуру повітря в приміщенні. Другий тип автоматики здатний створювати більш комфортні умови;
 • забезпечує режим постциркуляції. Коли пальник вимикається, теплообмінник все ще залишається дуже високої температури, тож якщо відключається циркуляційний насос, вода в теплообміннику може закипіти та вивести його з ладу. Щоб запобігти цьому, насос залишається включеним ще деякий час. Він переганяє теплоносій і відключається після того, як температура стане прийнятною;
 • протидіє замороженню системи. Ця функція особливо актуальна, якщо газовий котел встановлений на дачі. Вона дозволяє виставити економний режим роботи котла, при якому буде підтримуватися стабільна температура в +5 С;
 • регулює літній режим. Влітку котел може працювати тільки для підігріву води, адже необхідності в опаленні немає. А для запобігання застою в системі автоматика включає раз на добу циркуляцію теплоносія.

Ці функції присутні у більшості двоконтурних газових котлів, але є й моделі зі специфічними опціями, наприклад з можливістю підключення сонячних батарей, системи теплої підлоги тощо.

Переваги та недоліки

Переваги та недоліки газових котлів

До незаперечних переваг двоконтурних газових котлів відносяться:

 • економне та раціональне споживання газу;
 • зручний та простий монтаж;
 • невелика вагу та габарити;
 • безшумність завдяки гідравлічній системі;
 • автономна робота;
 • простота експлуатації.

Головні недоліки:

 • наявність обмежень щодо об’єму гарячої води, оскільки вона підігрівається в проточному режимі, її неможливо акумулювати для подальшого використання. Переважна більшість двоконтурних газових котлів може повноцінно забезпечити одну точку споживання гарячої води, тобто якщо, наприклад, хтось миє посуд, то в комфортний душ вже не сходиш;
 • для підготовки гарячої води знадобиться деякий час (в середньому близько 20-30 сек).

Газовий двоконтурний котел буде однаково ефективним для використання у квартирі та в будинку. Це недорогий спосіб організувати не тільки опалювальну систему, а й гаряче водопостачання на відміну від одноконтурного котла, для якого доведеться окремо монтувати спеціальний бойлер на воду.

Як обрати відповідний котел?

Як обрати відповідний котел?

Автономне газове опалення буде ефективним й економним лише тоді, коли при його проєктуванні та монтажі враховуватимуться і технічні нюанси, і побутові потреби мешканців. Газовий котел є ключовим елементом системи автономного опалення, тому ще на стадії проєкту слід визначитися з типом обладнання. Один з ключових моментів вибору – це визначення необхідної потужності. Для цього враховуються тепловтрати кожного приміщення. До уваги беруться:

 • матеріали стін, їх товщина;
 • площа вікон і дверей, їх утеплення;
 • наявність чи відсутність неопалюваного приміщення внизу або вгорі (підвал, горище);
 • тип даху та покрівельного матеріалу.

Розрахунок необхідної потужності краще довірити фахівцям, як і технічні нюанси, адже головними критеріями вибору будь-якого газового котла є його надійність і безпека. Відповідають цим вимогам лише агрегати, що виготовлені в заводських умовах, пройшли систему контролю та мають гарантію від виробника. Тому обирати слід тільки сертифіковані пристрої, яким за потреби буде надано якісне сервісне обслуговування з наявними запчастинами та оперативним ремонтом.

У компанії «ЕкономТепло» фахово підберуть котел будь-якої цінової категорії так, щоб він ефективно виконував свої функції. Компанія спеціалізується на сучасних та альтернативних системах опалення й водопостачання на базі теплових насосів, газових чи електричних котлів. Тут можна замовити системи теплої підлоги, радіаторне опалення, теплі стіни  тощо.


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.