ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

 • ua
 • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Газові котли українського виробництва

Поміж вироблених в Україні газових котлів можна обрати моделі призначені як для побутового, так і для промислового застосування. Асортимент дозволяє придбати модель з необхідною продуктивністю, в настінному чи підлоговому варіанті, а також одно- або двоконтурну.

На сучасних заводах в Хмельницькій, Харківській та Рівненській областях випускається близько трьохсот тисяч одиниць опалювальної та водонагрівальної техніки на рік. Продукція сертифікована відповідно до міжнародних стандартів. Автоматика, деякі комплектуючі та технології виробництва офіційно придбані у європейських компаній-розробників з Польщі, Німеччини, Чехії, Італії.

Вартість залежить від моделі та комплектуючих. Та навіть з повним набором функцій й автоматичним управлінням ціна вітчизняного агрегату буде значно нижчою у порівнянні з котлами закордонного виробництва.

вартість котлів українскього виробництва

Які види котлів випускають в Україні?

Газові котли українського виробництва відрізняються простотою експлуатації та легкістю коригування налаштувань. Монтувати їх можна на підлогу або на стіну в кухні, котельні або в будь-якому іншому приміщенні, де це дозволено правилами безпеки.

Таке обладнання підходить не лише для обігріву приміщення, але й для нагріву води. Як паливо використовується природний газ (метан), який підводиться до будівлі й подається під тиском. Котел складається з таких основних деталей:

 1. Газовий пальник.
 2. Теплообмінник.
 3. Механізм для виведення продуктів горіння.
 4. Автоматика.

види газових котлів українського виробництва

Класифікувати котли можна за кількома основними параметрами.

За місцем розташування вони поділяються на:

 1. Настінні – навісні моделі, які розташовуються на стіні.
 2. Підлогові – встановлюються на підлогу.

За функціональним можливостям:

 1. Одноконтурні – котли, які забезпечують лише функцію опалення.
 2. Двоконтурні – крім основної функції обігріву помешкання виконують також нагрів води.

За родом тяги:

 1. З природною тягою – необхідне для горіння повітря в котлах даного типу втягується з приміщення, де розташований котел (воно має відповідати певним вимогам та нормативам).
 2. з примусовою тягою – подача повітря і відведення продуктів горіння відбувається за допомогою вентилятора через димохід.

За способом запалювання:

 1. З електропідпалом – котел включається за допомогою автоматики.
 2. З п’єзопідпалом – запускається вручну натисканням кнопки.

Окремою групою можна виділити парапетні газові котли. Вони відрізняються від димохідних тим, що в них застосовується закрита камера згоряння, завдяки якій продукти горіння виводяться за межі приміщення, де встановлений котел. Для цього монтується горизонтальний коаксіальний димохід. Він дозволяє експлуатувати такі котли в приміщеннях зі слабкою вентиляцією, зокрема у квартирах багатоповерхових будинків.

газові парапетні котли українського виробництва

Якісній системі опалення притаманний конкретний набір характеристик, зокрема економність, простота використання, теплоефективність. Газові котли в Україні виробляються з максимальним урахуванням цих параметрів.

Хоча українські котли опалення можуть мати деякі конструктивні відмінності, всі вони працюють за одним принципом. Як паливо їм необхідний природний газ, який використовується для підігріву теплоносія. Коли газ потрапляє в герметичну камеру згоряння, його енергія передається теплоносію – воді (або антифризу), потім рідина за допомогою циркуляційного обладнання (насоса) переміщається по системі радіаторів, забезпечуючи обігрів усіх кімнат у будинку.

Більшість газових котлів українського виробництва потребують джерела безперервної подачі газу, тому вони підключаються до центральної системи газопостачання. Коли котел включається, клапан відкривається і газ надходить в герметичну камеру згоряння котла через безліч дрібних каналів. Потім спрацьовує система запалювання, і тепло від згоряння газу використовується для підігріву води в теплообміннику. Для цього процесу потрібен рекуператор, який забирає теплову енергію від згорання газу і нагріває з її допомогою воду. Оскільки підігріта вода повинна пройти по всьому контуру, для поліпшення циркуляції використовується насос. Нагріта вода проходить через кожен радіатор в системі, а потім знову повертається в котел. Під час циркуляції по контуру вода віддає частину свого тепла і сприяє підвищенню температури в кімнаті.

За таким принципом працюють одноконтурні моделі, а двоконтурний газовий котел може бути використаний ще й у системі гарячого водопостачання будинку. Такий котел дуже практичний, оскільки дозволяє моментально підігріти воду, необхідну для побутових потреб.

Рішення щодо одноконтурної чи двоконтурної моделі котла має ґрунтуватись на особливостях планування приміщення, фінансових можливостях та потребах. Вибір правильного газового котла може вплинути не тільки на температурні показники в будинку, а й на витрати, пов’язані з оплатою комунальних послуг. Тому при виборі котлів від українських брендів варто брати до уваги чинники потужності і енергоефективності.

На ринку нескладно знайти українські котли з хорошою якістю збірки, доступною ціною та невисокими показниками споживання енергії. Вони не вимагатимуть складного поточного обслуговування та стануть безперебійним джерелом тепла в будинку. Правильно підібрані газові котли українського виробництва стануть ефективним, надійним і функціональним елементом системи обігріву будинку.

За якими параметрами обирати котел?

За якими параметрами обирати котел?

Якщо ви вирішили придбати котел українського виробництва, враховуйте наступні параметри:

 • чи залежить пристрій від електроенергії;
 • чи є контур гарячого водопостачання або потрібен бойлер;
 • якою є опалювальна площа (від цього залежить необхідна продуктивність агрегату).

Зважати потрібно не лише на площу помешкання, але й на якість будівництва, наявність/відсутність утеплення, кількість вікон та дверей. І це далеко не всі фактори, які необхідно враховувати при підборі газового котла.

Найкраще обирати котел на стадії проєктування будинку. Готовий проєкт повинен містити інженерний розрахунок, в якому будуть враховані особливості будинку (площа, кількість поверхів, кімнат, вікон, якість теплоізоляції), тепловтрати будівлі, кількість мешканців і безліч інших параметрів. На основі цих даних визначається загальна потужність, що необхідна для опалення та гарячого водопостачання. Ця величина – відправна точка для підбору котла.

Примітивний спосіб розрахунку: на 10 кв. м площі при висоті стель 3 м потрібно 1 кВт теплової потужності. Для поправки на клімат та якість теплоізоляції застосовують спеціальні коефіцієнти. Складніші формули враховують мінімальний і максимальний тиск у газопроводі, особливості кожного з опалювальних приміщень тощо. Тому найкраще довірити цю справу фахівцю.

Якщо розрахувати потужність невірно, то в процесі експлуатації виникатимуть проблеми. Якщо її буде недостатньо, приміщення довго нагріватиметься, а охолоджуватиметься навпаки швидше. Якщо ж придбати дуже потужний котел для невеликого приміщення, то він споживатиме більше палива, а часті включення/виключення призведуть до того, що агрегат вийде з ладу значно раніше визначеного терміну.

Підлоговий котел з природною тягою вимагає просторого, добре провітрюваного приміщення, тож найкраще підійде для приватного будинку з котельнею, а для квартири варто обрати модель з настінним монтажем і примусовою тягою.

Також потрібно визначитись з видом палива. Це може бути:

 1. Зріджений газ. Цей варіант обирають, якщо немає можливості підвести магістральний газопровід. Однак зріджений газ обходитиметься дорожче, а для роботи котла буде потрібне додаткове обладнання.
 2. Природний газ. У нашій країні це найдоступніший та найдешевший енергоносій, якщо не враховувати альтернативні джерела енергії, але вони вимагають значних стартових затрат.

Наступне питання: одноконтурна або двоконтурна модель котла? Для цього потрібно визначитись з тим, звідки братиметься гаряча вода для душу, миття посуду та інших санітарних потреб. Одноконтурний газовий котел працює тільки на опалення, в цьому випадку гаряча вода нагрівається окремо – в бойлері або електронагрівачі. Двоконтурна схема розрахована на те, що котел працює і на опалення, і на організацію гарячого водопостачання. Вона економніша, зате одноконтурна може забезпечити більший обсяг води. Тож усе залежить від ваших потреб.

Особливості та переваги котлів вітчизняного виробництва

Особливості та переваги котлів вітчизняного виробництва

Українські газові котли популярні у споживачів анітрохи не менше за європейські, бо у них чимало переваг:

 • невисока вартість;
 • великий вибір обладнання різної потужності (7-45 кВт) та модифікацій (одно-, двоконтурні, підлогові, настінні, парапетні).
 • гарна якість виконання;
 • економне витрачання газу;
 • стабільна робота протягом тривалого часу;
 • простота монтажу, підключення та технічного обслуговування.

Особливістю газових котлів українського виробництва є наявність моделей, теплообмінники, а деколи й корпус яких виконаний з чавуну, що дозволяє суттєво збільшити термін експлуатації приладу.  Для газових котлів з чавунним теплообмінником він становить понад 30 років, а для сталевих – до 20 років. Чавунні елементи відрізняються хорошою тепловіддачею та високою продуктивністю, стійкі до впливу агресивних речовин і корозії. Вторинний теплообмінник для двоконтурних моделей, який працює на подачу гарячої води, зазвичай виготовляється з міді. Також використовується жаротривка сталь та спеціальні захисні покриття, що істотно підвищує робочий ресурс обладнання.

У порівнянні з закордонним опалювальним устаткуванням українські прилади краще пристосовані до наших реалій. Вони можуть стабільно функціонувати практично в будь-яких умовах, зокрема за наявності:

 • низького тиску в трубопроводі водопостачання;
 • значного рівня засміченості труб;
 • високого рівня водяної пари;
 • недостатнього тиску газу через віддаленість району, велику протяжність комунікацій чи значну кількість споживачів.

Енергонезалежні українські котли також можуть забезпечити комфортні умови при перебоях або відсутності електропостачання. Більшість українських підлогових газових котлів незалежні від подачі електроенергії. Це особливо зручно в сільській місцевості, де часто немає електрики в зимовий період.

В енергозалежних котлах використовується адаптована закордонна автоматика. Вона спрощує управління та обслуговування опалювальних пристроїв, а також гарантує безпеку, контролюючи тягу, полум’я тощо. Українські виробники найчастіше застосовують високоякісну автоматику з Італії, яка забезпечує стабільне горіння та безперебійну роботу обладнання. Енергозалежні опалювальні пристрої споживають менше газу, бо вони обладнані двоступеневим пальником, що працює у двох режимах: на 35% і 100% від номінальної потужності. Це дозволяє економити до 30% палива.

Налаштування та перший запуск газового котла повинні проводити фахівці. Монтаж обладнання теж варто довірити сертифікованим майстрам. Навіть якщо з цим завданням ви можете впоратися самотужки, майстер повинен усе перевірити та видати дозвіл на експлуатацію. Інакше виробник може відмовити вам у подальшому гарантійному обслуговуванні.

Компанія «ЕкономТепло» пропонує великий вибір котлів вітчизняного виробництва. Фахівці, здійснивши необхідні розрахунки, підберуть відповідну до ваших потреб модель, тож вона працюватиме економно та ефективно. Крім традиційних систем опалення та водопостачання в «ЕкономТепло» вам можуть запропонувати альтернативні енергоощадні технології – теплові насоси, сонячні колектори тощо.


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74 +38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ


Comments are closed.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.