ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

 • ua
 • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Монтаж теплих стін

Ця схема подачі тепла давно завоювала серця економних жителів Західної Європи. Справді, в багатьох випадках такий вид обігріву є найбільш оптимальним і безпечним.

Особливості теплих стін

Типова конструкція теплої стіни передбачає розташування трубопроводу опалювальної системи усередині стіни. При цьому радіатори стають абсолютно не потрібними. Рівномірний розподіл тепла в кімнаті підвищує комфорт, знижує запиленість та зменшує витрати на підігрів теплоносія.

Для теплих стін, в яких теплоносієм є вода, використовуються труби з шитого поліетилену діаметром 10 мм.

Теплі стіни – це прекрасна альтернатива, якщо немає можливості встановити підігрів підлоги, наприклад, в гаражах, майстернях, складах, маленьких спальнях з двоспальним ліжком тощо. Можна комбінувати ці дві системи опалення. Особливості теплих стін:

 • повітря не перегрівається;
 • можна заощадити від 6 до 10 % енергії;
 • обігрів відбувається випромінюванням;
 • немає конвекції – немає пилу.

Монтаж теплих стін

Бічне випромінювання тепла найбільш комфортне для людей, до того ж немає сильних перепадів температури знизу та зверху. Стіни акумулюють та випромінюють отримане тепло, через це температура в приміщенні може бути нижчою на 2 градуси, але на комфорті це ніяк не позначається, а от на енергоносії дозволяє заощадити. Щоб максимально ефективно використовувати теплову енергію, не варто заставляти стіни меблями.

Теплі стіни більш ефективні, ніж тепла підлога в приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, у ванній кімнаті, бо не витрачається енергія на випаровування води. Обігрів може монтуватися як на зовнішні стіни, так і на внутрішні перегородки. У другому випадку один контур може обігрівати відразу два приміщення.

Проєктування

Настінне вбудоване опалення може бути враховано в самому проекті будівництва котеджу.

Теплі стіни можуть слугувати не тільки для обігріву приміщення, а й для його охолодження. Для цього потрібно просто пустити охолоджену воду по трубопроводу. Такий спосіб набагато кращий за звичні кондиціонери, адже приміщення охолоджується природним шляхом при повній відсутності протягів.

Водяне опалення в стіні можна використовувати для обігріву двох суміжних приміщень. В такому випадку міжкімнатні перегородки повинні бути виконані з матеріалів з високою теплопровідністю – цегли або бетону, а труби використовуватись без теплоізоляційного шару. Тепло при такому монтажі розподіляється так: 70 % йде в ту кімнату, де покладена труба, 30 % – в суміжну (при відсутності теплоізоляції між приміщеннями). Це треба враховувати при проектуванні та розрахунках. Так можна економно розв’язати проблему опалення кількох кімнат, а в поєднанні з системою «тепла підлога» схема буде найбільш ефективною.

 

Необхідність утеплення

Теплоізоляція укладається зовні. Хоч це і призведе до перевитрат енергоносія на нагрів стін, зате точка роси буде зміщена в утеплювач, отже, не буде осідати конденсат. Залежно від методу утеплення (мокрий або вентильований фасад) підбираються матеріали:

 • пінопласт;
 • мінвата;
 • пінополіуретан;
 • ековата;
 • піноізол тощо.

Також потрібно правильно розрахувати товщину утеплювача: шар теплоізоляції повинен бути від 8-10 см. У випадку, якщо зовнішнє утеплення неможливе, можна укладати теплоізоляцію зсередини. Для цього зручно використовувати теплі панелі для стін з алюмінієвими вставками, які після розведення контуру зашиваються гіпсокартоном. Прорахунки в проектуванні теплоізоляційного шару можуть призвести до значних тепловтрат, тож варто довірити це фахівцям, які надають гарантію на свої послуги.

Якщо стіни взагалі не утеплювати, то помилковий розрахунок або затримка в регулюванні температури можуть призвести до значних тепловтрат через зовнішні стіни. Через велику різницю температур внутрішнього і зовнішнього повітря утворюється конденсація вологи з пари, що потрапляє з приміщення в зовнішню стіну при дифузії. В сильний мороз ця волога може замерзати, при замерзанні вода розширюється, а це призводить до руйнування стіни.

Плюси та сфери застосування

Завдяки оптимальним витратам палива на обігрів за один сезон вдасться заощадити близько 10 % енергоресурсів. Крім того, теплі стіни знижують в рази конвекційні потоки в приміщенні, тому пил не розсіюється в повітрі, що дуже корисно для людей з хронічними хворобами дихальних шляхів та алергіями. Для ефективної експлуатації потрібен циркуляційний насос набагато меншої потужності, ніж у звичайних системах опалення.

Монтаж теплих стін

Теплі стіни відносяться до систем променевого теплообміну, тому їх рекомендується встановлювати в приміщеннях з мінімальною кількістю меблів. Найбільш оптимальними приміщеннями вважаються:

 • кімнати з невеликою кількістю обладнання та меблів: офіси, навчальні приміщення, спальні, коридори;
 • приміщення, в яких немає умов для монтажу інших систем опалення: майстерні, гаражі, санвузли, басейни;
 • приміщення з високою вологістю, в яких неефективно застосувати водяну теплу підлогу через великі витрати тепла на випаровування: басейни, лазні, сауни, ванні кімнати та пральні;
 • будь-які приміщення, де одного виду опалення недостатньо.

Монтаж теплих стін

Розведення контуру теплих стін

Розведення теплих водяних стін здійснюється горизонтально. Спіральний спосіб укладання ускладнює усунення повітряних пробок, тому його не використовують.

При цьому застосовуються такі матеріали:

 • труби діаметром 10 мм та шини для затиску труб даного діаметру;
 • шурупи та дюбелі з нержавіючої сталі;
 • арматурна або металева сітка з комірками близько 50 мм;
 • штукатурка з цементом або ж вапняна з розрахунком на ширину покриття близько 10 мм над сіткою;
 • теплоізоляційні плити, за європейськими вимогами енергозбереження, повинні бути товщиною 2 см та теплопровідністю в 2,0 м²/КВт.

Монтаж теплих стін

На відміну від теплої підлоги, крок укладання труб не фіксований, бо невеликі перепади температури є допустимими. Можна використовувати змінний крок, щоб домогтися ідеального розподілу температури в приміщенні:

 • від підлоги до висоти 2-х метрів труби укладаються з кроком 5-15 см;

Контур укладається під штукатурку або під гіпсокартон (вологий і сухий методи). При монтажі сухим методом, щоб збільшити площу теплообміну на стіну кріпиться лист оцинкованого профнастилу. У пази укладається РЕХ труба, виготовлена за допомогою одного з методів зшивання (а, b, с). На профнастил кріпиться гіпсокартон.

У вертикальному низькотемпературному контурі швидкість теплоносія має становити мінімум 0,25 м/с. Напір води повинен бути досить сильним, щоб видавити повітря, яке може збиратися в системі. Теплі стіни підключаються до основної системи опалення через колекторний вузол, в якому встановлюються терморегулятори та автоматичний повітровідвідник.

Допускається монтаж теплих стін і в дерев’яних будинках. В цьому випадку підходить тільки сухий метод.

Особливості монтажу

 • максимальна ширина зони одного контура до 4 м, в залежності від кроку укладання труби;
 • максимальна висота зони: 2 м

Поверхні стін, які мають ширину більше 4-х метрів, слід ділити на зони шириною не більше 4 м. Для компенсації термічного розширення штукатурок слід, в залежності від рекомендацій виробника штукатурних сумішей, передбачати температурні компенсаційні шви між зонами опалення / охолодження. Максимальні розміри зон опалення / охолодження REHAU при мокрому способі монтажу, які слід відокремлювати температурними швами, залежать від кроку укладання і способу з’єднання окремих зон.

 

Найбільш доцільний крок укладання труб:

 • 5 см – при укладанні подвійним змійовиком;
 • 10 см – при укладанні одинарним змійовиком;
 • 15 см – при укладанні одинарним змійовиком.

Трубопровід та штукатурні роботи

Далі прокладають трубопровід. При цьому необхідно ретельно ізолювати відрізок трубопроводу, що йде від котла до стіни, щоб зменшити втрати тепла. Монтаж труби потрібно починати від підлоги з заданим кроком.

Після монтажу системи її закривають штукатуркою, перевіривши герметичність.

Монтаж теплих стін

Перевірка

Подача теплоносія в настінний трубопровід допускається лише після повного висихання фінішного штукатурного шару. Система контролю і запуску повинна бути спроектована так, щоб регулювати або подачу води, або реверс.

Правильний монтаж та розрахунки – запорука довгої та успішної експлуатації, тож підхід «на око», навряд чи, спрацює. Замовити теплу стіну у Львові з розрахунком, підбором комплектуючих та монтажем, можна в компанії ЕкономТепло, що спеціалізується на системах опаленнях та водопостачання.

Монтаж теплих стін

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.