ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

 • ua
 • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Пелетні пальники

[simple_tooltip content=’Ретортний пальник, представляє собою чавунну, або виготовлену з жароміцної сталі чашу, на поверхні якої відбувається горіння. Паливо подається знизу, через центр реторти. Під безпосередню зону горіння підводитися первинне повітря, яке продуває шар палаючого палива і не дозволяє поверхні реторти надмірно нагріватися. Вторинне повітря подається через отвори в пальнику, або через спеціальні повітряні отвори в конструкції котла. Утворюється в процесі горіння зола скидається з поверхні ретортного пальника, вступникам свіжим паливом..

Конструктивно ретортні пальники діляться на рухомі та нерухомі. Рухлива (оборотна) реторта дозволяє ефективно спалювати високозольні і з великим вмістом пилу паливо – вугілля з пилом, агропелет, вологі тирсу і тріску. Нерухомі ретортні пальники призначені для сухого гомогенізованого (підготовленого) палива – дерев`яні пелети, якісне вугілля дрібної фракції.’]info_32_32[/simple_tooltip]

reortna
Ретортні пальники

[simple_tooltip content=’У факельному пальнику спалюється паливо доставляється за допомогою гідролізного шнека прямо у відсік для спалювання, через який подається потік повітря вмонтованим вентилятором.

У результаті на виході утворюється потужний вогняний напір, візуально нагадує процес горіння факела.

У ретортним пальнику пелети спрямовуються вгору, а вогонь надходить знизу. На боковинах чаші робляться спеціальні отвори, через які в область горіння подається повітря. Потужність і ККД таких виробів набагато більше, якщо порівнювати їх з пристроями факельного типу.

Зверніть увагу: факельні пальники працюють на будь-якому виді палива, тому користуються найбільшою популярністю, споживають тільки високоякісне паливо;’]info_32_32[/simple_tooltip]

fakelnui
Факельні пальники


У нас Ви можете не тільки придбати пелетний пальник,
але й замовити послуги по його встановленні та налаштуванні:

+38 (067) 988-22-84;
+38 (099) 000-52-34;


Хочете отримати консультацію?

+38 (067) 100-12-74
+38 (050) 100-12-74

Aбо залишайте заявку

Безкоштовно

НАШІ ФАХІВЦІ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ

Що таке пелетний пальник?

Пелетний пальник – це пристрій призначений для автоматичної подачі гранульованого палива (пелетів) та спалювання його у котлі. Пелети вигоряють практично повністю, залишається лише невелика кількість попелу. Один з важливих моментів є те, що при роботі пелетного пальника виділяється дим без кольору та, саме головне, без запаху.

За своєю конструкцією пелетні пальники діляться на:

 • Факельні пальники;
 • Ретортні пальники.

Відрізняються дані пальники один від одного способом подачі палива та повітря для підтримання процесу горіння.

air-pellet-ekonomteploФакельний пальник – це компактний пристрій, який можна встановити практично у всі універсальні твердопаливні котли. При необхідності пальник можна легко зняти і знову палити дровами, вугіллям чи брикетами.

Пелети згорають у вогняній трубі пелетного пальника, що служить камерою згорання.

Факельний пальник укомплектований:

 • Шнеком;
 • Панеллю керування;
 • Вентилятором.

Факельний пальник підтримує повну автоматизацію процесу горіння пелетів:

 • Подача палива;
 • Автоматичний розпал пелет за допомогою електричного тена та вентилятора;
 • Самоочищення;
 • Автоматичний запуск після аварійного виключення електроенергії;
 • Можливість дистанційного управління.

Отже, робота факельного пальника є автоматизованою і не потребує ретельного догляду. Потрібно лише слідкувати, щоб у бункері не закінчувались пелети (досипати пелети раз на 2-4 дня, в залежності від об’єму бункера) та один раз на тиждень вичищати котел від попелу.

retortnyy-palnykКонструкція ретортного пальника дещо складніша і займає більше місця ніж факельний пальник. Ретортний пальник – це чаша з каналами, по яких надходить повітря. В залежності від конструкції в чашу сиплеться зверху паливо, або надходить з низу за допомогою шнека. Спалювання палива відбувається у камері котла.

Ретортний пальник невибагливий щодо палива. Він може спалювати як пелети, так і тирсу та дрібне вугілля. Вартість такого пальника є нижчою, ніж у факельного пелетного пальника. Проте ретортний пальник має значні недоліки:

 • Ретортний пальник є дещо громіздкий та займає багато місця;
 • Призначений тільки для спеціальних пелетних котлів;
 • Складний у монтажі та налаштуванні;
 • Потребує постійного догляду, оскільки є пожежонебезпечним. Є можливість спалаху вогню у пристрої подачі палива;
 • Ручний розпал;
 • Ручне очищення.

Який пелетний пальник вибрати та купити?

В загальному факельний пелетний пальник є більш безпечніший, а ніж ретортний пальник та вартість відповідно більша.

При виборі пальника, виникає питання: який вибрати пальник – вітчизняний чи імпортний?

Звичайно, є імпортні пелетні пальники дуже хорошої якості. Але вони мають один важливий недолік – імпортні пелетні пальники працюють на імпортній, хорошої якості, пелеті! Пелети українського виробництва мають певні домішки, через що імпортні пальники дуже швидко виходять з ладу. У пелетних пальниках українського виробництва вже враховані недоліки вітчизняних пелет. Отже, якщо ви не маєте змоги купувати імпортні пелети, краще вам придбати пальник українського виробництва.

Скільки ж використовує палива пелетний пальник?

Однозначної відповіді на дане питання не має. Оскільки кількість палива залежить від:

 • Площі опалювальної будівлі;
 • Утеплений будинок, чи ні;
 • Температури повітря на вулиці.

Якщо, наприклад, взяти утеплену будівлю, площею 200 м², з тепловтратами 15 кВт – приблизні витрати пелет будуть складати 85 кг/добу. Кількість палива буде коливатись в залежності від температури повітря на вулиці.

Яка ж вартість пелетів?

Ще у 2015 році пелети були у двічі дорожчі за дрова. Але вже 2016-2017 роках ціна пелетів стала вищою за ціну дров лише на 10%, а в деяких районах вони в одну ціну.

Вартість пелет, наприклад у Львові, на сьогоднішній день складає 1900 – 2400 грн.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.