Кожен кіловат має значення

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru

Плоскі сонячні колектори

Що собою представляють плоскі сонячні колектори? Чи є сенс встановлювати їх в наших кліматичних умовах?

Почнемо з того, що розберемось: що таке плоскі сонячні колектори.

Будова плоских сонячних колекторівВажливою частиною плоских сонячних колекторів є абсорбер – це покрита спеціальним поглинаючим покриттям пластина, на якій розміщуються спаяні проточні трубопроводи. Трубопроводи можуть розміщатися двома положеннями: у вигляді арфи або меандр.

Герметичний корпус, в якому розміщений абсорбер, з лицьової сторони прозорий. Через прозору частину корпусу проникає сонячне випромінювання. Задня частина корпусу утеплена мінеральною ватою або іншим утеплювачем.

У деяких плоских сонячних колекторах абсорбер має спеціальне селективне покриття. Це збільшує ефективність сонячних колекторів. Проте ціна на такі колектори значно більша.

Плоскі сонячні колектори ефективно працюють у теплу пору року. У холодну пору року ефективність падає у зв’язку з великими тепловтратами.

Більш ефективними є плоскі вакуумні сонячні колектори, в середині корпусу яких знаходиться вакуум. Вакуум, в даному випадку, заміняє шар теплоізоляційного матеріалу. Така ізоляція максимально збільшує продуктивність плоских сонячних колекторів. Проте монтаж та експлуатація таких колекторів є більш складнішими, і, відповідно, ціна значно дорожча.

В загальному, плоскі сонячні колектори мають порівняно не високу ціну. Вони ефективні у літній період часу та малоефективні у зимовий. Вагомим недоліком таких колекторів є складність монтажу, наприклад на даху. Плоскі сонячні колектори не розбираються на сегменти, їх необхідно піднімати на дах та встановлювати як цільну нерозбірну конструкцію.

Новини компанії

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.

Переглянути на картіЗамовити зворотній дзвінок

Вкажіть свій номер телефону
- ми Вам передзвонимо

Написати нам

Залишити відгук