ClickCease

Репутація
понад УСЕ!

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

 • ua
 • ru
Твердопаливні котли
Системи опалення
Теплові насоси
Газові котли
Продаж • Монтаж • Сервіс

Теплі стіни

Будова водяних теплих стін

Конструкція водяних теплих стін включає такі основні елементи:

 • основа – стіна;
 • фіксуюча шина;
 • трубопроводи нагрівальних контурів;
 • 1-й шар штукатурки;
 • армована сітка;
 • 2-й шар штукатурки;
 • вузол управління та циркуляції.

Теплі стіни

Водяні теплі стіни мають вертикальну орієнтацію, контури опалення укладаються на внутрішню поверхню зовнішніх стін приміщення.

Важливу роль грає теплоізоляція. Призначення теплоізоляції – направити потік тепла в приміщення, максимально скоротивши витрати на обігрів.

Теплообмін відбувається на 85 % завдяки променевому теплу, що позитивно позначається на комфорті та самопочутті людей і домашніх тварин. Комфортна температура в приміщенні при променевому теплообміні на 2-3 градуси нижча, ніж при конвекційному (радіаторному). А отже, підтримуючи в приміщенні температуру 18-20 ºС замість 21-22 ºС, можна зекономити на опаленні близько 8-15 % за сезон.

Конвекційні потоки зводяться до мінімуму, тож припиняється циркуляція пилу в приміщенні. Це створює сприятливі умови для дихальної системи людини. Крім того, повітря в приміщенні не перегрівається та не пересушується.

Не менш важливий і естетичний фактор: радіатори опалення часто не вписуються в дизайн інтер’єру, чого не скажеш про систему теплих стін, що дозволяє втілювати будь-які дизайнерські рішення.

Для монтажу теплих стін з водяним опаленням використовуються труби із зшитого поліетилену, температура теплоносія не повинна перевищувати 45-55 °С. Для ефективного використання теплих стін, як основного опалення, потрібен ретельний розрахунок всієї системи, тому без консультації фахівця не обійтись. А монтаж теплих стін, якщо є елементарні навички, можна проводити самостійно, хоча бригада майстрів впорається значно швидше.

Труби опалення монтуються безпосередньо на стіну та фіксуються спеціальними кріпленнями, потім вони заштукатурюються гіпсово-піщаним розчином, який виконує функцію природного регулятора вологи та надійно зв’язує систему опалення, не даючи усадки та не зменшуючи теплопередачу, на відміну від цементно-піщаного розчину. Ефективність опалення дуже сильно залежить від теплових втрат усього будинку, тому завдання мікроклімату необхідно вирішувати комплексно – опаленням + утепленням.

Особливості монтажу водяних стін

Труби кріпляться на стіну за допомогою спеціальних монтажних шин. Найбільш доцільно їх укладати рядами – змійкою та подвійною змійкою. При цьому подача контуру розташовується в нижній частині стіни. Це дозволяє сконцентрувати тепловий потік в нижній частині приміщення, уникаючи утворення повітряних пробок. Трубопроводи контурів мають малий діаметр, проте, при грамотному заповненні системи водою та дотриманні середньої швидкості теплоносія менш як 1 м/с, бульбашки повітря просто не будуть затримуватися в трубі. Колектори повинні бути забезпечені пристроєм для видалення повітря (повітровідводом).

Теплі стіни

Крок труб, для досягнення середньої щільності теплового потоку, слід витримувати в діапазоні 50 – 250 мм. Немає потреби укладати контури труб до стелі – досить висоти 2 метри. Не рекомендується перетинати трубами кути приміщення – від цього збільшиться товщина шару штукатурки.

Трубопроводи також можуть кріпитися до арматурної сітки, але тоді слід поверху труб укласти додаткове армування для штукатурки – сітку або решітку. Змонтовані контури штукатурять, товщина шару штукатурки повинна бути не менше 30 мм. Така товщина необхідна, перш за все, для запобігання розтріскування, а також для більш рівномірного розподілу тепла. Останній етап – підключення до вузла циркуляції та управління.

Ефективність водяної системи теплих стін

Теплі стіни

Оцінку ефективності та функціональності системи можна провести, перерахувавши переваги і недоліки теплих водяних стін. Основними перевагами системи є:

 • відсутність опалювальних приладів;
 • рівномірніший потік тепла та якісне перекриття теплових втрат у порівнянні з радіаторним опаленням;
 • можливість обігріву двох суміжних приміщень;
 • можливість використання системи для охолодження, а не лише для обігріву;
 • простота монтажу.

Відсутність опалювальних приладів звільняє простір в приміщенні, але його загальна площа дещо зменшиться через сумарну товщину шарів конструкції. Зате товщина шару штукатурки завжди менша за товщину стяжки підлоги, відповідно зменшується термічний опір – нагрів відбувається швидше і з меншими витратами теплоти. Отже, тепловіддача краща.

Висока теплова потужність досягається завдяки підвищенню температури води до 35-55 С.

Теплі стіни можна використовувати для обігріву двох суміжних приміщень: 70 % тепла буде йти у кімнату, де покладена труба, а 30 % – у суміжну (при відсутності теплоізоляції між приміщеннями).

Система водяних теплих стін має й певні недоліки:

 • несуттєве скорочення внутрішнього обсягу приміщень;
 • вимоги щодо розміщення меблів.

Теплі стіни – оригінальна конфігурація системи обігріву. Найбільш доцільно її застосовувати у приміщеннях з обмеженою висотою або де немає умов для монтажу інших систем опалення (майстернях, гаражах тощо), а також приміщеннях з підвищеним навантаженням на підлогу або вологістю (басейнах, лазнях, саунах, санвузлах та пральнях).

Монтаж настінного вбудованого опалення обходиться дешевше, ніж водяних теплих підлог. Замовити теплі стіни у Львові під ключ (з розрахунком показників, підбором відповідних комплектуючих, доставкою та монтажем) пропонує компанія ЕкономТепло, що займається системами опалення та водопостачання з 2006 року.

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.