Кожен кіловат має значення

 • ua
 • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
 • ua
 • ru

Теплові насоси повітря-вода

Купити надійний тепловий насос повітря-вода

Теплові насоси «повітря-вода» – це найбільш популярний тип теплових насосів, оскільки не є складними при монтажі та не потребують великих інвестицій.

Всі теплові насоси мають один і той же принцип – тепловий насос забирає енергію, яка постійно знаходиться у навколишньому середовищі (у повітрі, у ґрунті, у ґрунтових водах та водоймищах) переробляє її та подає на опалення і гаряче водопостачання.


Тепловий насос «повітря-вода» отримує з повітря насичену сонячним промінням невичерпну енергію навіть у холодні зимові дні.

Яким же чином відбувається цей процес?

Річ у тому, що у трубопроводах теплового насоса циркулює незамерзаюча, легко закипаюча рідина, яка може забрати тепло практично від будь-якого предмета, повітря чи води, що має температуру вищу ніж мінус 273º Цельсія (абсолютного нуля). Тому, не зважаючи на мінусову температуру на вулиці, коли повітря обвіює трубопроводи – рідина нагрівається, починає кипіти та випаровувати. Пара холодоагента потрапляє у компресор, де під дією тиску її температура піднімається настільки, що дає можливість передати тепло в опалювальний контур або підігріти воду для господарських потреб.

купити тепловий насос повітря вода

Пара холодоагента віддає своє тепло, після чого охолоджується та переходить у рідкий стан. І вже у рідкому стані холодоагент повертається, щоб заново увібрати в себе тепло з повітря навколо зовнішнього блоку теплового насоса…

Теплові насоси «повітря-вода». Які є види?

Теплові насоси «повітря-вода» можна розділити на два типи:

 1. Моноблочний тепловий насос:
 • з внутрішнім монтажем;
 • з зовнішнім монтажем.
 1. Спліт-системи:
 • з розділенням контуру холодоагенту;
 • з проміжним теплообмінником.

Моноблочний тепловий насос з внутрішнім монтажем має ряд переваг та недоліків. Блок теплового насоса розміщується у середині приміщення, в якому необхідно передбачити великі отвори в стінах для притоку необхідної кількості повітря. Та, завдяки тому, що тепловий насос знаходиться у приміщенні, на нього не впливають кліматичні умови, не має загрози замерзання системи, не має необхідності під час монтажу втручатися в контур холодоагенту та, врешті-решт, він не змінює екстер’єр будинку.

Моноблочний тепловий насос зі зовнішнім монтажем частіше використовують у будівлях, в яких не передбачена котельня. Всі елементи теплового насоса в одному блоці nasos-povitrya-vodaaрозміщуються ззовні будівлі, завдяки чому рівень шуму від приладу, що працює, не впливає на комфорт мешканців будівлі. Проте, при виборі такого типу теплового насоса необхідно враховувати і певні його недоліки, а саме:

 • небезпека замерзання системи, наприклад, при аварійному вимкненні електроенергії;
 • необхідність в утепленні трубопроводів, що поєднують тепловий насос та опалювальний контур.

Теплові насоси зі спліт-системою та з розділенням контуру холодоагенту дещо нагадують звичайну, класичну спліт-систему кондиціонера. Такі теплові насоси легко монтуються, не бояться замерзання системи, внутрішній блок не займає багато місця в приміщенні і, один з важливих моментів, джерело шуму (зовнішній блок) знаходиться не у будинку, а на вулиці. Недоліки такого теплового насоса:

 • необхідність в утепленні трубопроводів;
 • зовнішній блок має бути розміщений якомога ближче до котельні;
 • необхідність у втручанні в контур холодоагенту.

Теплові насоси зі спліт-системою та з проміжним теплообмінником – це, можна сказати, універсальні теплові насоси, оскільки вони можуть використовувати різне джерело тепла. Така система не боїться заморозки. Проте потрібно враховувати, що для встановлення такого насоса необхідно виділити значне місце у котельні. Та в загальному така спліт-система потребує більших інвестицій в порівнянні з іншими тепловими насосами «повітря-вода».

 

Новини компанії

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.

Переглянути на картіЗамовити зворотній дзвінок

Написати нам

Залишити відгук