ClickCease

Кожен кіловат має значення

  • ua
  • ru

Сучасні та альтернативні

системи опалення

м. Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
  • ua
  • ru

Як працює ґрунтовий тепловий насос?

ВЕРТИКАЛЬНІ ЗОНДИ

У “приповерховому геотермальному шарі”, на глибині до 200 метрів, температура стабільна (+10…+15°С) протягом цілого року.

Пробуривши свердловини у ґрунті, в них опускають герметичні U-подібні поліетиленові труби-зонди, через які циркулює незамерзаюча рідина, та прикривають ґрунтом. Фактично, поліетиленові труби та незамерзаюча рідина мають вічний термін експлуатації. Система не має потреби в обслуговуванні. Над самими ґрунтовими зондами можна, навіть, зводити будівлі.

У “приповерховому геотермальному шарі” температура відновлюється досить швидко внаслідок теплообміну у ґрунті, річках, плавунах та підземних озерах.

На сьогоднішній день, в Україні ґрунтові зонди для теплового насосу є пріоритетним джерелом тепла, завдяки тимчасово низькій ціні на роботи з буріння свердловин. Сьогодні в Україні вартість робіт становить приблизно 10$, що є втричі менше вартості в сусідніх країнах ЄС, та вдвічі дешевше ніж у Білорусії, Молдові та Росії. Отже, такою тимчасовою можливістю вигідно скористатись!

ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ КОЛЕКТОР

Сонячне тепло, у поверхневому шарі ґрунту, накопичується протягом літа завдяки дощу, теплому повітрю та сонячним промінням.

Поліетиленові труби з незамерзаючою рідиною вкладають у ґрунт на 20 сантиметрів глибше лінії місцевої глибини промерзання (згідно ДБН, наприклад, у Києві глибина промерзання сягає 90 сантиметрів) та засипають. Горизонтальний ґрунтовий колектор буде найбільш ефективним у ґрунтах, в яких є велика кількість води.

Будь-яке будівництво, в тому числі асфальтування, над горизонтальними ґрунтовими колекторами бажано уникати.

У випадку наявності водойми, горизонтальний колектор можна покласти на дно, при гарантованому збережені цілісності колектора від аквалангістів, рибалок та вандалів.

У випадку розташування у ґрунті на невеликій глибині твердих порід, таких як граніт, доцільно використовувати горизонтальний колектор, у зв’язку із дорожчою вартістю робіт на буріння свердловин для ґрунтових зондів.

ПРИПОВЕРХНЕВІ ҐРУНТОВІ ВОДИ

У випадку, якщо ґрунтові води є легкодоступні та розміщені близько до поверхні ґрунту, температура води на протязі року становить 7…12 °C, то дане джерело тепла можна використовувати для теплового насосу.

Так звана “верховодка” (поверхневі ґрунтові води) повинна знаходитись на глибині не більше 15 метрів від поверхні. Оскільки в іншому випадку потужність водяного насосу та витрати електроенергії зростають.

Після відбору тепла “верховодку” можна повернути назад у водоносний горизонт ґрунту за допомогою іншої свердловини на відстані 10…15 метрів від видобувної, або просто злити у водойму.

Виникли питання? Дзвоніть!
‎+38 (067) 100-12-74;
‎+38 (050) 100-12-74;

Безкоштовно

Новини компанії

© Економтепло пропонує: твердопаливні котли, котли на тверде паливо, котли на дровах, піролізні котли, котли на твердому паливі, сонячні колектори, сонячні батареї газові котли за доступними цінами та доставкою по всій території України.

Переглянути на картіЗамовити зворотній дзвінок

Вкажіть свій номер телефону
- ми Вам передзвонимо

Написати нам

Залишити відгук